Yatırım yapmaya başla!

Steam Uzun Zamandır Beklenen Topluluk Önerileri Özelliğini Yayınladı

Steam’de kullanıcıların sevdiği oyunları öne çıkaracak Topluluk Önerileri özelliği kullanıma sunuldu.
Steam Uzun Zamandır Beklenen Topluluk Önerileri Özelliğini Yayınladı

Günümüzde oyun sektöründe dijital servislerin büyük bir yerinin olduğunu söyleyebiliriz. Valve’ın sahibi olduğu Steam ise bu alandaki en büyük platform olarak karşımıza çıkıyor. Çok sayıda oyuna ev sahipliği yapan Steam, her gün milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. Steam bu deneyimi geliştirmek adına sürekli yeni özellikler sunmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde platformda uzun süre vakit geçiren oyuncular için sadakat programı başlatılacağı açıklanmıştı.

Steam’in üzerinde çalıştığı özellikler ilk etapta Steam Labs bölümünde test ediliyor. Burada deneme süreci tamamlanan araçlar tüm platform için yayınlanıyor. Daha önce test edilmeye başlandığı duyurulan Topluluk Önerileri özelliği kullanıcıların beğenisine sunuldu. Geliştirilen araç sayesinde Steam’de kullanıcıların en çok ilgi duyduğu oyunların öne çıkarılması sağlanacak.

Topluluk Önerileri Steam’e Eklendi

Topluluk Önerileri Steam’e Eklendi

Geçtiğimiz yıl Steam labs bölümünde test süreci başlayan Topluluk Önerileri özellikleri uygulamanın kararlı sürümü için yayınlandı. Bu süre içerisinde Vavel’ın kullanıcılardan gelen geri dönüşleri değerlendirme şansı oldu. Bu özelliğin amacı adından da anlaşılacağı üzere platformdaki sevilen oyunları öne çıkarmak oluyor. Valve’ın oyun servisi çok sayıda oyuna ev sahipliği yapıyor ve her bir oyunun kendine özgü istatistiği bulunuyor.

Yayınlanma zamanı, oynama süresi, dil ve etiketler üzerinden sınıflandırma yapılabiliyor. Valve’ın bu hamlesi ile Steam’deki en iyi PC oyunlarını öne çıkarmak istediği belirtiliyor. Bu bölümde yer alacak haber havuzu özelliği ile kullanıcılar kendi akışlarını belirleyebilecek. Oyun platformu ayrıca test sürecinde olan The Automated Show ve Deep Dive özelliklerini rafa kaldırdı.

The Automated Show özelliği oyunlara uzun süreli ön izleme imkanı tanıyor. Ancak bu özellik test sürecinde oyuncuların ilgisini çekmedi. Kullanıcıların yeni oyun bulmaları için geliştirilen Deep Dive özelliği de yine fazla ilgi görmediği nedeniyle kaldırıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum