Yatırım yapmaya başla!

Steam Kullanıcılara En Uygun Oyunları Önereceği Yeni Bir Özellik Geliştirdi

Valve’ın oyun platformu Steam’e kullanıcıların beğeneceği oyunları önerecek bir özellik geldi.
Steam Kullanıcılara En Uygun Oyunları Önereceği Yeni Bir Özellik Geliştirdi

Valve tarafından geliştirilen çevrimiçi oyun servisi Steam, dünya çapınca milyonlara oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Kendi pazarının büyük bölümünü elinde tutan Steam, yeni özellikler kazanıyor ve kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde anlık oyuncu sayısı ile ilgili bir açıklama yapmıştı. Açıklamada Steam’in anlık oyuncu sayısının en yüksek seviyesine ulaştığı duyurulmuştu. Binlerce oyuna ev sahipliği yapan platformda kullanıcılar kendi zevklerine göre farklı seçimlerde bulunuyor.

Yeni özelliklerin denendiği Steam Labs aracılığı ile yeni bir deneyim startı verildi. Gelen özellik ile Steam kullanıcılara yeni oyunlar önerecek. ‘Sıradaki Oyun’ adı verilen özellik kullanıcıların kütüphanesinde bulunan oyunlar arasında önerilerde bulunacak. Valve yeni araçları üzerindeki geliştirme sürecinin devam ettiğini ve kullanıcılardan gelen geri bildirimlere önem vereceklerini açıkladı.

Steam’e Yeni Öneri Özelliği

Steam’e Yeni Öneri Özelliği

Steam’i uzun süre kullananların kütüphanesinde zaman içerisinde çok sayıda oyunlar birikebiliyor. Bu oyunların pek çoğun oyuncular oynama fırsatı bile bulamıyorlar. Şirket Play Next adını verdiği özelliği ile kullanıcıların ilgi alanına yönelik oyun önerecek. Bu oyunlar kullanıcıların kendi kütüphanesinde bulunanlar arasından seçilecek. Öneri yapılırken kullanıcıların daha önce oynamış oldukları oyunlar analiz edilecek ve benzer türe ait önerilere ağırlık verilecek.

Sistem yapay zeka temelli olarak çalışacak ve makine öğrenmeden faydalanılacak. Kullanıcıların Steam’in kendilerine yaptığı önerileri beğenmezse yeni önerilere göz atabilecek. Örneğin bir kullanıcı ağırlıklı olarak FPS türünde oyunlar oynyorsa, çıkacak öneriler bu türe ait oyunlardan oluşacak.

Bu sayfada ayrıca kullanıcılarının ilgi alanlarına yönelik ve satın alabilecekleri benzer oyunlar da önerilecek. Bunun için ‘Daha Fazla Göster’ düğmesi üzerinden farklı oyunları görmek mümkün olacak. Sistemin Netflix’in halihazırda uyguladığı tavsiye sistemi ile benzerlik taşıdığını söyleyebiliriz.

Valve yeni sisteme dair açıklamasında kullanıcılara bazı aksaklıklar yaşanabileceğini belirtiyor. Yapılan açıklamada, “Karşılaştırılabilir oyunları seçmek için kullandığımız algoritma, laboratuvarda denediğimiz yeni bir sistem ve devam etmekte olan bir çalışma. Bu yüzden, bazen beklenmedik sonuçlar gösterilirse şaşırmayın.” ifadelerine yer verildi. Özelliğe erişim sağlamak için Steam Labs bölümündeki Deney 008’e gitmek yeterli olacak. Steam Labs üzerindeki tüm deneylere buradan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum