Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Valve’ın Dev Platformu Steam’in Kullanıcı Sayısı 1 Milyarı Geçti!

Çevrimiçi oyun platformu Steam’in toplam kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti. Ayrıca aylık aktif kullanıcı sayısının 90 milyona ulaştığı açıklandı.
Valve’ın Dev Platformu Steam’in Kullanıcı Sayısı 1 Milyarı Geçti!
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi oyun platformu Steam, her geçen gün kullanıcı sayısını hızla artırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Epic Games’in kendi oyun mağazası Epic Store’u kullanıma sunmuş olmasına rağmen, Steam’in büyüme hızının kesildiğini söylemek zor. Valve’ın çevrimiçi dev platformuna dair son raporlar Steam’in aylık ve toplam kullanıcı sayısını ortaya çıkardı.

Platform 2003 yılından beri çevrimiçi faaliyet gösteriyor ve açılan hesap sayısı her geçen gün hızla artıyor. Son raporlara göre Steam platformunda açılan toplam hesap sayısı 1 milyar barajını geride bıraktı. Aylık kullanıcı sayısında da büyük artış yaşanırken, kısa süre içerisinde 90 milyona ulaşıldığı belirtildi. Valve hem kendi platformu Steam üzerinden hem de geliştirdiği oyunlar üzerinden büyük gelirler elde ediyor.

Steam Platformu Hızla Büyüyor

Steam Platformu Hızla Büyüyor

Çevrimiçi oyun platformu Steam’in hem toplam hesap sayısı hem de aylık aktif kullanıcı sayısında büyük artış yaşandı. Platforma 10 yıllık süre içerisinde toplamda 1 milyar hesap açılmış. Ancak bu sayısının içerisinde çeşitli nedenlerle uzaklaştırılmış hesaplar da mevcut. Popüler çevrimiçi oyunlarda çok sayıda kullanıcı hile yoluna başvuruyor ve Steam ekibi tarafından bu hesaplar platformdan uzaklaştırılıyor.

Şirket daha önce aylık kullanıcı sayısının 70 milyon seviyelerinde olduğunu duyurmuştu. Raporlara göre bu sayının 90 milyona ulaştığı belirtiliyor. Aktif kullanıcı sayısının bariz şekilde artmasının başlıca sebebi ise Çin’de uygulanan erişim yasağının sonlandırılması gösteriliyor. Dünyanın en büyük nüfusuna sahip ülkede uzun zamandır Steam erişime kapalıydı. Yasağın kaldırılması Steam’de etkisini göstermiş durumda. Üstelik platform ülke genelinde hızla yayılmaya devam ediyor.

Steam’de İndirim Müjdesi

Steam’de İndirim Müjdesi

Steam kullanıcı sayısını hızla artırırken, platformunda yer alan bazı oyunlarında önemli indirimlere gitti. Altın Hafta kapsamında 1000’den fazla oyun indirimden etkilendi. Oyunlara uygulanan en düşün indirim oranı yüzde 25 olarak belirlenirken, yüzde 90’a varan indirim yapılan oyunlar mevcut.

Platformda indirimden etkilenen oyunlar arasında ARK: Survival Evolved, Darl Souls III, Shadow of the Tomb Raider, Rocket League gibi yapımlar yer alıyor. Binlerce oyuna ev sahipliği yapan Steam’de Atın Hafta kapsamında indirime giren tüm oyunların listesini ve ne oranda indirim uygulandığına buradan ulaşabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu