Yatırım yapmaya başla!

Steam Uzun Zamandır Eleştiri Aldığı Arama Bölümünü Yeniden Geliştiriyor

Valve’in sahibi olduğu çevrimiçi oyun platformu Steam’in arama sistemi yeniden geliştiriliyor. Steam mevcut arama ekranı ile uzun zamandır kullanıcılardan tepki görüyordu.
Steam Uzun Zamandır Eleştiri Aldığı Arama Bölümünü Yeniden Geliştiriyor

Son yıllarda oyun sektöründeki gelişmeler ile çevrimiçi servisler kullanıcılara sunuluyor. Ancak bu servisler arasında en köklü olanı ise Valve’ın sahibi olduğu Steam. 2003 yılından beri hizmet veren dijital serviste çok sayıda oyun ve kullanıcı bir araya geliyor. Steam’in mağazasında binlerce oyun bir arada bulunuyor ve bunların bazıları ücretsiz bazıları ise geliştiricilerin belirlediği fiyattan satışa sunuluyor.

Tüm oyunların tek bir platformun çatısı altında toplanması kullanıcılara yeni yapımları keşfetmesini sağlıyor. Servise gelecek olan özellikler ilk olarak Steam Laboratuvarı’nda deneme aşamasına alınıyor ve kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre geliştiriliyor. Steam’in üzerinde çalıştığı son özellik ise uzun zamandır eleştiri aldığı bir bölüme yönelik. Şirket arama sistemini yeniden tasarlıyor.

Arama Bölümü Yeniden Geliştiriliyor

Arama Bölümü Yeniden Geliştiriliyor

Steam mağazası bünyesinde bulundurduğu oyunların sayısı itibariyle devasa bir platform haline gelmiş durumda. Mağazaya yıl içerisinde bile binlerce oyun ekleniyor ve kullanıcıların bu oyunlardan haberdar olması zorlaşıyor. Eğer çıkacak oyun özellikle takip edilmiyorsa pek çok kişi tarafından gözden kaçıyor. Bu noktada kullanıcılar Steam’in arama sisteminin yeterince işlevsel olmadığından yakınıyor.

Valve ise üzerinde çalıştığı yeni arama sistemini Steam Laboratuvarı üzerinden kullanıcıların beğenisine sundu. Yeni bir deney başlatan platform, oyun arayan kullanıcıların görüşlerini istiyor. Standart arama sistemi çok daha geliştirilmiş bir araç ile değiştirildi ve burada kullanıcılara sunuldu.

Bu arama ekranını deneyimlemek için kullanıcıların Mağaza bölümünden Steam Laboratuvarı bölümüne giriş yapması gerekiyor. Burada kullanıcılar olumlu ya da olumsuz görüşlerini hazırlanan butonlar aracılığıyla Steam’e iletebilir.

Sayfa Sistemi Kalkıyor

Sayfa Sistemi Kalkıyor

Steam’de kullanıcıların arama ekranı ile ilgili en çok tepki gösterdikleri konu oyunları sayfalar şekilde görüntülenmesi. Test aşamasındaki arama sisteminde bu durum baştan aşağı değişiyor. Bundan böyle yeni sayfalar yerine sayfa aşağı kaydırılacak ve yeni oyunlar otomatik olarak görüntülenecek. Böylelikle tüm yapımları bir arada görmek ve yeni oyunlar keşfetmek daha kolay olacak.

Kullanıcılar kendi istekleri çerçevesinde arama ekranını özelleştirilecek. Sadece indirime girmiş oyunlar ya da aranan oyunlara fiyat filtresi eklenebilir. Bununla beraber halihazırda istek listesine eklenmiş ya da görülmek istenmeyen oyunlar seçilerek mağazada arama yapılabilir.

Bu özellik sonrasında Valve’in bir sonraki deneyinde kullanıcıların ilgi alanlarına yönelik oyunların önerilmesi yer alıyor. Valve’ın büyüyen dev platformu Steam’i yeni özellikle ile sürekli geliştirmeye devam etmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum