Yatırım yapmaya başla!

Beklentileri Aşan Standard Chartered’ın Karı İlk Yarıda % 34 Artış Gösterdi!

Birleşik Krallık merkezli finans devi Standard Chartered, yılın ilk yarısında beklentilerin üzerine çıktı. Detaylar haberimizde;
Beklentileri Aşan Standard Chartered’ın Karı İlk Yarıda % 34 Artış Gösterdi!

Birleşik Krallık merkezli bankacılık ve finansal hizmetler şirketi Standard Chartered, yılın ilk yarısında beklentilerin üzerine çıktı. Bilançoya göre İngiliz banka, Ocak – Haziran dönemindeki vergi öncesi karında yıllık % 34 oranında artış bildirdi.

Asya, Orta Doğu ve Afrika’ya odaklanan şirketin ilk yarıdaki karı 2.35 milyar dolara yükseldi. Böylelikle Standard Chartered, 2.30 milyar dolarlık tahmini geride bıraktı. Aynı dönemdeki faaliyet karı 7.63 milyar dolarken, beklenti ise 7.69 milyar dolardı. Şirketin düzeltilmiş faaliyet karı ise 7.65 milyar dolar olarak kaydedildi.

Asya odaklı bankanın yeniden yapılandırılmasından sonra vergi öncesi karında % 34 oranında artış bildirmesi dikkat çekti.

Standart Chartered 2018 İlk Yarı Sonuçları Beklentileri Aştı Asya, Afrika ve Orta Doğu’ya odaklanmış şirket, bugün açıkladığı bilançoda karının 2.35 milyar dolara yükseldiğini bildirdi. Yılın ilk yarısındaki 2.35 milyar dolarlık kar, geçen yılın 1.75 milyar dolarlık vergi öncesi karın epey üzerindeydi.

StanChart’ın son birkaç çeyrekte elde ettiği kar artışı ve bu yılki temettü dönüşleri, yatırımcılar tarafından bankaya 2015’te katılan CEO Bill Winters’ın söz verdiği yeniden yapılanmanın sonuçları olarak değerlendirildi.

Ayrıca beklentinin üzerinde gelen bilançonun açıklanmasının ardından Standard Chartered hisseleri Hong Kong’da 0.7 oranında artış gösterdi.

CEO Bill Winters İlk Yarı Sonuçları Açıklaması Bill Winters konuya ilişkin açıklamasında; “grup ilk yarıda birkaç cephede birden istikrarlı bir şekilde ilerleme gösterdi” sözlerini kullandı. Anahtar ürünlerden elde edilen gelirlerin güçlü bir şekilde büyümeye devam ettiğini vurgulayan CEO, heyecan verici dijital ve dönüştürücü girişimlerine yatırım yapmayı sürdürdüklerini söyledi.

Bu noktada; 1859’dan beri Hong Kong’da faaliyet gösteren bankanın geçen yıl karlılığa geri döndüğü ve 2014’ten bu yana ilk yıllık karını bildirdiği kaydedildi.

Beklentileri Aşan Standard Chartered'ın Karı İlk Yarıda 2.35 Milyar Dolar Oldu Hong Kong’daki 6 bin çalışan dahil olmak üzere dünya çapında 86 bin kişiyi istihdam eden şirketin yarı yıl sonuçlarının, Winters’ın revizyonundan kaynaklandığı ifade edildi.

Keza CEO’luk koltuğuna 3 yıl önce oturan ve JPMorgan Chase’in eski başkanı olan Winters, 15 bin kişilik işi azaltmış ve düşük performans gösteren birkaç işletmeyi satmıştı. Tüm bunların ötesinde; Standard Chartered’ın Hong Kong’da sanal bankacılık lisansı almak için başvuran 60 banka arasında yer alması da dikkat çekmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum