Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Spotify Arkadaşların Müzik Zevkine Yönelik Yeni Keşfetme Aracı Test Ediyor

Spotify, kullanıcıların arkadaşları aracılığı ile yeni müzikler keşfetmesini sağlayacak bir özellik geliştiriyor.
Spotify Arkadaşların Müzik Zevkine Yönelik Yeni Keşfetme Aracı Test Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Akıllı telefonların ve internetin her alanda yer alması insanların yeni alışkanlıklar edinmesine zemin hazırlıyor. Son dönemde dijital platformların ise her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaştığına tanık oluyoruz. Müzik servisleri Spotify, Apple Music ve YouTube Music gibi uygulamalar akla ilk gelenler oluyor. İsveçli müzik platformu Spotify ise sahip olduğu pazar payı ile büyük bir kitleye ulaşıyor. Son rakamlar Spotify’ın toplam kullanıcı sayısının 230 milyona ulaştığını gösteriyor.

Şirket bu sayısını daha da artırmak adına sürekli yeni özellikler geliştirmeye ve daha iyi bir deneyim sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde daha önce Android için getirdiği zamanlama özelliğini iOS’a getireceğini duyuran müzik platformu, sosyal amaca hizmet eden farklı bir özellik üzerinde çalışıyor. Tastebuds adlı yeni özellik kullanıcıların arkadaşları ile olan etkileşimini daha da artıracak ve yeni müzikler keşfetmesini sağlayacak.

Yeni Müzikler için Tastebuds

Yeni Müzikler için Tastebuds

Spotify sürekli yeni özellikler geliştirerek hem sahip olduğu kullanıcı sayısını korumayı hem de yeni kitlelere ulaşmayı hedefliyor. Gelecek olan yeni özellik ise kullanıcılar arasındaki etkileşimi daha da üst seviyeye çıkaracak. Sızıntı sosyal medya uygulamaları üzerinde yaptığı isabetli araştırmalar ile tanınan Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı. Tastebuds adlı özellik ile kullanıcılar güvendikleri arkadaşlarının müzik zevki üzerinden yeni keşifler yapabilecekler.

Henüz test aşamasında olan Tastebuds aracının açılış sayfasında “Artık zevkine güvendiğiniz arkadaşlarınız aracılığıyla yeni müzikler keşfedebilirsiniz.” ifadelerine yer veriliyor. İkona dokunulduğunda kullanıcılar takip ettikleri kişilerin hangi şarkıları dinlediğine dair aramalar yapabilecek. Bu şarkılar kolay bir şekilde kitaplık bölümüne eklenebilecek. Halihazırda Spotify’da arkadaşların neler dinlediğini gösteren bir ‘Arkadaş Aktivitesi’ bölümü bulunuyor.

Ancak bu bölüm sadece masaüstü uygulamasında kullanılıyor. Kimi uzmanlar ise Tastebuds aracının daha önce ortaya çıkan Friends Weekly adı verilen çalma listesinin yeniden isimlendirilmiş versiyonu olabileceğini bildiriyor. Popüler müzik servisi Tastebuds özelliğini test ediyor ve yakın zamanda kullanıcılara sunması bekleniyor. Bununla beraber Spotify’ın önümüzdeki günlerde sosyal etkileşim adına yeni özellikler geliştireceği tahmin ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu