Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Spor Endeksi Beşiktaş’ın Rekoruyla En Çok Artan Sektör Göstergesi Oldu

Borsa İstanbul’un 1380 puana gerilediği dakikalarda, spor şirketlerinin yer aldığı endeks, en çok artanlarda ilk sıraya yükseldi.
Spor Endeksi Beşiktaş’ın Rekoruyla En Çok Artan Sektör Göstergesi Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul açılışın ardından düşüşe geçerken, günün ikinci yarısında kayıplar hızlandı. Finansal kiralama ve faktoring, spor ve sigorta dışındaki tüm sektör endeksleri ekside seyrediyor.

BIST spor endeksi (XSPOR), saat 15.54’te %7,40 artışla, 968,01 puandan işlem görüyor.
BIST Spor Endeksi %7,4 Artıda
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haberimizi hazırladığımız dakikalarda sektör endeksleri arasında en fazla artış sporda, en fazla düşüş %2,39 ile gıda ve içecek şirketlerinin yer aldığı göstergede oldu.  Spor endeksi güne 920,31 puandan başladı. Seansın en yükseğini 979,06 ile saat 14.30’da kaydetti.

En düşük seviye ise 913,19 ile açılışın hemen ardından gerçekleşti. Spor endeksi yıllık bazda 342,06 – 1467,14 arasında hareket ederken, değişim oranı %153’e işaret etti. Aylık bazda %5’e yakın artıda bulunsa da pazartesiden bu yana gerçekleşen dalgalanmayla, haftalık kaybı %4,91 oldu.

Spor endeksi altında yer alan dört büyüklerin hisse performansına baktığımızda Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (BJKAS) %10’dan fazla arttığını görmekteyiz. Siyah-beyazlı spor kulübünün hisse senedi fiyatı 6,93 liraya kadar yükseldi. Bu seviye aynı zamanda tüm zamanların en yükseği olarak kaydedildi.

Beşiktaş hisselerinde gerçekleşen sert yükselişin ardından devre kesici çalıştı. Şu dakikalarda Fenerbahçe Futbol A.Ş. (FENER) hisseleri %8,52 artışla 27 TL’den, Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. (GSRAY) hisseleri %4,48 artışla 3,73 TL’den ve Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. (TSPOR) hisseleri %3,40 artışla 2,13 TL’den işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu