Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

S&P Çin’in 11 Trilyon Dolarlık Tahvil Piyasasında Büyük Bir Fırsat Görüyor!

Uluslararası kredi değerlendirme kuruluşu S&P, gözünü Çin’in 11 trilyon dolarlık tahvil piyasasına dikti. Detaylar haberimizde;
S&P Çin’in 11 Trilyon Dolarlık Tahvil Piyasasında Büyük Bir Fırsat Görüyor!
Yorum

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P, Çin’in 11 trilyon dolar değerindeki tahvil piyasasını hedef aldı. Buna göre Standard & Poor’s’un Global CFO’su Ewout Steenbergen, dünyanın en büyük üçüncü yerel tahvil piyasasına sahip olan Çin’in kısa süre içinde Japonya’yı geçerek ikinci sıraya yükseleceğini dile getirdi.

Steenbergen ayrıca yabancı mülkiyet kısıtlamalarını kaldırması nedeniyle kredi derecelendirme kuruluşlarının Çin’e girmesi için uygun bir zaman olduğunu ve şirketin pazara girmesinin daha fazla güven yaratacağını umut ettiklerini kaydetti.

ABD merkezli dev derecelendirme kuruluşu S&P’nin Çin’in 11 trilyon dolarlık tahvil pazarına gözünü dikmesi dikkat çekti.

 S&P, Çin’in 11 Trilyon Dolar Değerindeki Tahvil Piyasasında Fırsat Görüyor S&P Global Finans Direktörü Ewout Steenbergen, Çin’in devasa tahvil piyasasında büyük bir fırsat gördüklerini açıkladı. S&P’nin 11 trilyonluk pazara odaklanması, tahvillerde daha güvenilir derecelendirme arayışında olan uluslararası yatırımcılar için iyi bir haber olarak değerlendirildi. Cuma günü CNBC’ye konuşan Standard & Poor’s Global CFO’su Steenbergen, Asya’nın en büyük ekonomisinin kredi derecelendirme kuruluşları için yabancı mülkiyet kısıtlamalarını kaldırmasını vurgulayarak bunun iyi bir zaman olduğunu aktardı.

Şirketin Çin’in tahvil piyasası için derecelendirme hizmetleri sunma planlarını detaylandıran Steenbergen, S&P Global’ın bu amaçla yeni bir varlık kurmayı planladığını söyledi.

S & P Global Finans Direktörü Ewout Steenbergen Çin Tahvil Piyasası Açıklama “Çin’deki piyasa istihbaratı işimizi, mesele Çin özel şirketlerinin verilerini genişletiyoruz. Fakat sahip olduğumuz en cazip fırsat, derecelendirme işinde” diyen Steenbergen, buranın dünyanın üçüncü en büyük yurtiçi tahvil piyasası olduğunu ve yakın zamanda Japonya’yı geçerek ikinciliğe yerleşeceğini düşündüklerini bildirdi.

Haberde; Pekin’in finansal sektörünü 2018 sonuna kadar daha fazla yabancı yatırıma açmak istediği ve yabancı firmaların yerli firmalarla eşit şartlarda rekabet etmesi için izin verecekleri hatırlatıldı.

Standard & Poor’s’un Global Çin Tahvil Piyasası Açıklamaları Sonuçta, geçmişte yabancı derecelendirme kuruluşlarının Çinli partnerlerle çalışması gerektiği biliniyordu. Bu noktada; S&P Global gibi önde gelen kuruluşların verdiği onayların daha çok yabancı yatırımcı çekeceği bilgisinin üzeri çizildi. Steenbergen de aynı fikirde olduğunu ve S&P Global’ın pazara girme hareketinin daha çok güven yaratacağını ifade etti.

Günümüzde Çin’in yerel tahvillerinin % 2’sinin uluslararası yatırımcılar, % 98’ininse Çinli yatırımcılar tarafından satın alındığını söyleyen CFO, S&P’nin pazara olgunluk ve güven kazandıracağını belirtti. İlaveten, S&P Global’ın hamlesiyle güveni artacak yatırımcıların Çin’e daha fazla sermaye akışı kazandıracağını vurguladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu