Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Rekor Tazeleyen S&P 500’ün Yıldızı %9,5 Yükselen Oyuncak Devi Oldu

Rekor kıran S&P 500 Endeksi'nin en güçlü yükselişi Hasbro tarafından kaydedildi.
Rekor Tazeleyen S&P 500’ün Yıldızı %9,5 Yükselen Oyuncak Devi Oldu

ABD borsaları Temmuz ayının son haftasına yeni rekor seviyelerle başladı. Piyasalar Çarşamba günkü FOMC kararını ve teknoloji devlerinin kazanç raporlarını beklerken üç ana gösterge de yeni zirveleri test eti.

Dow Jones Endüstri Ortalaması 35,097.04 puana, Nasdaq Kompozit Endeksi de 14,862.85 puana kadar ulaştı. Amerikan hisse senedi piyasasının büyük bölümünü kapsayan S&P 500 Endeksi, 4,411.79 puanlık kapanışın ardından bugün açılışın ilk dakikalarında 4,415.36 puanla yeni rekorunu işaretledi

S&P 500’ün en güçlü yükselişini kaydeden hisse senetleri arasında oyuncak devi Hasbro öne çıktı.
Hasbro Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

TSİ 17.30’da yüzde 9,5 kazançla ilerleyen HAS kodlu hisse senetlerinin gün içi hareket aralığı 96.88 – 102.00 dolar oldu. Gün içi zirvesi Şubat 2020 sonrası Hasbro’nun ulaştığı en güçlü değer oldu.

5 günlük kazancı yüzde 10,6 olurken bir ayda yüzde 8,5 yükseldi.

Oyuncak üreticisinin yükselişi çeyreklik kazanç raporuyla yönlendirildi. Buna göre Hasbro, 47 sent olan tahminleri kolaylıkla aşarak hisse başına 1,05 dolar kazanç elde etti.

2021’in ikinci çeyreğindeki gelirler yüzde 54 artarak 1,32 milyar dolara ulaştı. Film ve televizyonla ilgili işletmelerinin pandemi sonrasında büyümeye döndüğünü bildiren Hasbro, ayrıca “Dungeons & Dragons” ve “Magic: The Gathering”in popülaritesi sayesinde Wizards bölümünde güçlü sonuçlar elde etti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum