Yatırım yapmaya başla!

Sosyal Medya Bağımlılığı Genç Kadının Hayatını Kurtardı!

Kişiyi pek çok farklı yönden kötü etkileyen sosyal medya bağımlılığı, bu kez hayat kurtardı. Peki, bu nasıl oldu? İşte detaylar:
Sosyal Medya Bağımlılığı Genç Kadının Hayatını Kurtardı!

Takipçi sayısı, kaç like aldığı, kimlerin yorum yaptığı, hikayeleri, kılı tüyü derken neredeyse bütün günümüzü sosyal medya mecralarında geçiriyoruz. Sabah kalkar kalkmaz Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat kontrollerimizi yapıyor, ardından gün içinde gelişmeleri takip ediyor, son olarak da gece uyumadan önce dersimizi ezber eder gibi yeniden hesaplara göz atıyoruz.

Ne yazık ki çoğumuzun geldiği nokta bu! İşte, okulda, trafikte, evde, yatakta, kısacası hiçbir yerde bu sanal dünyadan kopamıyoruz. Sonra da sosyal medya bağımlılığının negatif sonuçları neler, bunları yaşayarak öğreniyoruz. Peki, ya şimdi çağın vebası olarak da tanımlanan bu bağımlılığın hayat kurtarabileceğini söylesem? Karşınızda çok az kişinin başına gelebilecek olsa da sosyal medya bağımlılığı bir hayatı nasıl kurtarabilir sorusunun kanlı canlı cevabı:

21 yaşındaki Chloe Jordan, sosyal medyayı aktif olarak kullanan milyonlarca kişiden yalnızca bir tanesi.

21 yaşındaki Chloe Jordan, sosyal medya kullanıcısı!

İngiliz kadını diğerlerinden ayıran şey ise “sosyal medya hayatını kurtardı” gibi haber başlıklarıyla gündeme gelmesi.

Diğer pek çok kişi gibi bol bol fotoğraf çekip, beğendiklerini Instagram’da paylaşan Chloe, arka arkaya gelen yorumlar yüzünden karnındaki beni aldırmaya karar verdi.

Chloe, Instagram'a gelen yorumlar yüzünden karnındaki beni aldırmaya karar verdi

Çünkü takipçilerine göre göbeğinin üstünde yer alan ben, hiç de estetik görünmüyor, genç kadının güzelliğine gölge düşürüyordu.

Dolayısıyla genç kadın sosyal medyada daha güzel görünmek adına benini aldırmak için bir doktora başvurdu.

Ancak Chloe, bu işlemin kısa süreli ve basit bir operasyon olacağını düşünürken hiç beklemediği sonuçlarla karşılaştı.

Yapılan testlere göre 20 yaşındaki İngiliz’in doğumundan beri karnında duran ben zamanla cilt kanserine dönüşmüştü ve yayılma riski vardı.

🌻

cloejordan (@cloejordan_x)'in paylaştığı bir gönderi ()

Erken teşhis sayesinde hemen tedavisine başlanan sosyal medya kullanıcısının hayatı işte bu şekilde kurtulmuş oldu.

Sonuçta; genç kadının Instagram’a daha güzel fotoğraflar koymak gibi bir çabası olmasaydı, belki de çok geç olana kadar kanser olduğunu öğrenemeyecekti. Ne diyelim, demek ki sosyal medyanın insanoğluna faydalı olduğu olaylar da pekala yaşanabiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum