Yatırım yapmaya başla!

Sony PlayStation Ağındaki Uygunsuz Kullanıcı Adlarını Otomatik Olarak Değiştirecek

Sony’den kısa bir süre kullanıcı adlarının değiştirilmesine izin çıkmasından sonra bu alanda yeni bir düzenleme daha geldi.
Sony PlayStation Ağındaki Uygunsuz Kullanıcı Adlarını Otomatik Olarak Değiştirecek

Dünyanın bir numaralı oyun konsolu PlayStation’da son günlerde dikkat çeken değişiklikler göze çarpıyor. Teknoloji devi Sony, geçtiğimiz hafta içerisinde PSN’deki kullanıcı adlarının değiştirilmesine imkan sağlayan yeni bir düzenleme yapmıştı. Kullanıcıların uzun süredir beklediği bu yenilik sonrası, pek çok kişi PSN’deki ID adlarını dilediği gibi değiştirmeye başladı.

Ancak pek çok platformda ve uygulamada olduğu gibi burada da bu özelliği kötüye kullanan kullanıcılar ortaya çıktı. Başka kullanıcıları tahrik etme amaçlı isimler alan kullanıcıların olması sonrası Sony’den yeni bir karar çıktı. Buna göre şirket kuralları ihlal eden kullanıcıları tespit edecek ve uygunsuz kullanıcı isimlerini otomatik olarak değiştirecek.

Sony’den Yeni Düzenleme

Sony’den Yeni Düzenleme

Bugüne kadar Sony, topluluk kurallarını ihlal eden PSN kullanıcılarının hesaplarını donduruyordu. Yapılan yeni düzenleme ile artık kullanıcıların hesapları devre dışı bırakılmayacak ancak kullanıcı adları otomatik olarak değiştirilecek. Otomatik olarak seçilecek olan kullanıcı adları, ‘TempXXXX’ gibi random isimlerden oluşacak. Kullanıcı adları bu şekilde değişen kişiler, ücretsiz olarak topluluk kurallarına uygun yeni bir isim seçebilecekler.

Şirketin bu kararı almasında pek çok oyuncudan gelen geri bildirimler önemli rol oynadı. Bu durum sonrası dikkat çeken kullanıcı adları incelemeye ve soruşturmaya alınacak. Bu süreçte ise belirlenen random isimler ile kullanıcılar PSN’de yer alabilecekler. Bu sayede kullanıcıların hesaplarının tamamen kaldırılmasının önüne geçilmiş olacak.

Bununla beraber bazı hesapların hatalı şekilde devre dışı bırakıldığı sıkça dile getiriliyordu. Hesapların devre dışı bırakılma dönemi sona ermesiyle beraber bu aksiliğin de önüne geçilmiş oluyor. Sony’nin bu hamlesi ile kullanıcı dostu bir karar aldığını söyleyebiliriz. Yapılan açıklamada ırkçılık, küfür ve müstehcen ifadelerin kullanıcı adlarında yer alması halinde gerekli işlemin yapılacağı belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum