Yatırım yapmaya başla!

Yalan Haberlerin Ardından Snapchat’in Yeniden Tasarlanacağı Duyuruldu!

Snapchat'in kapatılacağı yönündeki yalan haberlerden sonra şimdi de sosyal ağın yenileneceğini açıklayan Spiegel gündeme oturdu. İşte ayrıntılar;
Yalan Haberlerin Ardından Snapchat’in Yeniden Tasarlanacağı Duyuruldu!

Büyük bir çıkış yaparak sektöre giren Snapchat, rakipleriyle özellikle de Facebook’la olan mücadelesinde kan kaybetmeye devam ediyor. Hatırlarsanız, ihtişamlı bir halka arzdan sonra rekor yükselişler kaydeden Snap kodlu şirket hisseleri, geçtiğimiz aylarda şaşırtıcı bir düşüş yaşamıştı.

Düşüşün ardından platform pek çok yatırımcısını kaybetmiş ancak arada George Soros gibi şirkete destek vermeye sürdüreceğini söyleyenler de olmuştu. Peki, kurucusu Evan Spiegel’i en genç milyarderler listesine sokmayı başaran Snapchat’te son durum ne? Şirket Facebook ile olan rekabette ne gibi adımlar atıyor? İşte şirket ile ilgili dikkat çekici gelişmeler;

Birkaç gündür gündemde olan Snapchat’in kapatılacağı haberine Evan Spielgel’den gelen yanıtla başlayalım.

Snapchat’in kapatılacağı haberine Evan Spielgel’den yanıt geldi.Zira internet girişimcisi Evan Spiegel, uzun süredir kullanmadığı Twitter hesabından bu haberin yalan olduğuna dair açıklama yaptı. Ayrıca Snapchat Destek Twitter hesabından da haberlerin yalan olduğu bir kez daha belirtildi. Anlayacağınız; Snapchat kapanmayacak.

Spiegel’in Salı günü yaptığı yazılı açıklamada da şirketin geleceğine ilişkin dikkat çekici bilgilere yer verildi.

Spiegel’in Salı günü yazılı açıklama yaptıSnapchat’in üçüncü çeyrek sonuçlarına ilişkin açıklamada Spiegel, geçen 3 aylık dönemde yalnızca 4.5 milyon yeni kullanıcı kazandıklarını ve rakamların beklentilerin altında olduğundan bahsetti. Tabii, pek çoğumuz bu durumun Facebook’un uygulamalarına getirdiği yeni özelliklerden kaynaklandığını biliyoruz.

Neticede; rekor kar artışı ile başarısını kanıtlayan Facebook, Instagram, Messenger ve Whatsapp’a getirdiği “snap” benzeri özelliklerle platformu geride bırakıyor.

Snapchat Facebook mücadelesiİşte tam da bu nedenle Spiegel, Snapchat üzerinde değişiklik yapacaklarını duyurdu. Platformu daha anlaşılır hale getirecek bir algoritma üzerinde çalıştıklarını söyleyen CEO, yeni tasarımın şirketi nasıl etkileyeceğini bilmediklerini ancak uzun vadede işe yarayacak riskleri almak istediklerini dile getirdi.

Facebook ve Twittter gibi bir haber kaynağı bölümü yapabileceklerinden bahseden Spiegel, ayrıca ticari ortaklıklarını da geliştirmeye çalıştıklarını söyledi.

Spiegel,Snapchat'i değiştireceklerini söylediSonuçta; Facebook gibi dev bir şirketin karşısında dayanmak için de başka bir çareleri yok gibi! Bu arada; Snapchat’in büyük umutlarla girdiği gözlüklerden de istediği randımanı alamadığı bilgisini de verelim. Nitekim şirket 1 yıl önce video çekebilen güneş gözlükleri Spactacles ile epey konuşulmuştu.

Fakat geçtiğimiz günlerde yayınlanan haberlere göre şirket aşırı stok rezervinden dolayı gözlüklerden 40 milyon dolar zarar etti. Bakalım, Snapchat yaşadığı tüm olumsuzlukları ardında bırakarak yeniden yükselişe geçebilecek mi? Hep birlikte bekleyip göreceğiz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum