Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Snapchat Hisseleri Citi’nin Değerlendirmesiyle Yükselişe Geçti!

Citi’nin daha iyi reklam gelirlerine işaret ederek Snapchat’in notunu yükseltmesiyle, şirketin hisselerinde artış yaşandı. Ayrıntılar şöyle;
Snapchat Hisseleri Citi’nin Değerlendirmesiyle Yükselişe Geçti!
Son Güncelleme: 
Yorum

Citigroup bugün, Android için yeni bir sürümünü piyasaya sunması beklenen Snapchat’in hisselerinde, hızlanan reklam gelirlerine ve daha iyi kar beklentilerine işaret ederek güncelleme yaptı. Analist Mark May, Snapchat hisseleri için değerlendirmesini satıştan nötr seviyesine yükselterek müşterilerine artan sayıda reklam verenin platformun medyayı gösterme konusunda iyimser olduğunu bildirdi.

Güncellemenin ardından hisseler, açılış öncesi yapılan işlemlerde yüzde 2’den fazla yükseldi. “Konuştuğumuz reklam verenler ve ajanslar, politika değişikliklerinin içerik dağıtmayı daha kolay hale getirdiğini belirtmek de dahil olmak üzere platformun görünümü hakkında genel olarak iyimserler” diyen analist, açıklamalarıyla Snapchat yatırımcılarını sevindirdi.

Analist kullanıcı başına ortalama reklam gelirinin üçüncü çeyrekte hem ABD’de hem de uluslararası olarak hızlandığını kaydetti.

Citi Analisti Snapchat Hedef Fiyatı YükselttiVe kullanıcı büyümesinin 2019’da daha da iyileşmesi durumunda Snapchat için işlerin çok daha fazla yoluna gireceğini aktardı. Bunun yanında May Snap hisse senetleri için 12 aylık hedef fiyatını 6 dolardan 7 dolara yükselterek Cuma günkü 6.28 dolarlık kapanış fiyatının yüzde 11 üzerine çıktı.

Fotoğraf paylaşım şirketinin hisselerinin Şubat ayında hisselerin derecesini düşürdüğünden bu yana yüzde 70’in üzerinde düştüğünü aktaran analist, böylesine dik bir satışın hisseleri ucuzlattığını vurgulayarak Snapchat’in değerlemesinin hem Facebook hem de Twitter’ın altında olduğunu söyledi. Sonuçta şirket Facebook bünyesindeki Instagram’ın hikayeler özelliği yüzünden şiddetli bir rekabetle karşı karşıya kalmış ve firmanın popülerliği son dönemlerde giderek azalmıştı.

Snapchat CEO’su Evan Spiegel de şirketin kullanıcıları yeniden çekebilmek için geçen yıl uygulamayı yeniden tasarlama konusunda acele ettiğini kabul etmişti.

Snapchat Evan Spiegel Açıklama Fakat güncelleme kullanıcılar üzerinde tam tersi etki yaratmış ve yaşanan hayal kırıklığı nedeniyle şirket planın büyük bölümünde değişikliğe gitmek durumunda kalmıştı. Yine de şirket, üçüncü çeyrekte beklenenden daha düşük bir kar açığı yayınlayarak hisse başına 14 sentlik bir kayıp beklentisine karşı hisse başına 12 sentlik bir kayıp bildirmişti.

Bununla da yetinmeyen platform, Wall Street’in kullanıcı başına 1.52 dolarlık beklentilerine kıyasla kullanıcı başına 1.60 dolarlık daha iyi gelir elde etmişti. Öte yandan Instagram 2018’de gençler arasında en popüler olan Snapchat’i tahttan indirirken son 12 ay önemli yöneticilerim ayrılık haberleri arasında sosyal medya şirketi için zor geçmişti.

Örneğin Eylül’de şirketin iki numaralı yöneticisi olan Imran Khan’ın şirketten ayrılacağı yönündeki haberler hisseleri düşürmüştü. Ama tüm bunlara rağmen bazı analistler, Snapchat’ın Android uygulamasına beklenen yeniden tasarlamanın, Apple iOS kullanıcılarının daha az olduğu ülkelerdeki yeni kullanıcıları çekebileceğini umuyorlar.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu