Yatırım yapmaya başla!

Slack Masaüstü Platformları için Karanlık Mod Desteği Sundu

İş yerlerinde kullanılan başlıca iletişim uygulamalarından bir olan Slack’in masaüstü platformları için karanlık mod özelliği sunuldu.
Slack Masaüstü Platformları için Karanlık Mod Desteği Sundu

Mesajlaşma uygulaması denildiğinde akıllara ilk olarak WhatApp, Telegram, Messenger, Skype gibi çeşitli uygulamalar gelir. Ancak iş yerlerinde takım içi iletişimin kurulması adına farklı uygulamalar da mevcut. Bu uygulamalar arasında en yaygın olanlardan birisi ise Slack olmakta. İş hayatında iletişim için en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Slack, yeni özellikler ile daha iyi deneyim sunmayı hazırlıyor.

Uygulamaya uzun zamandır beklenen ve kullanıcı dostu bir özellik sunuldu. Slack’in masaüstü uygulamaları için karanlık mod desteği geldi. Geliştiriciler geçtiğimiz aylarda iOS ve Android uygulamaları için bu desteği kullanıcılara sunmuştu. Slack’in ağırlıklı olarak masaüstünde kullanılıyor olması bu temayı burası için gerekli kılıyordu.

Slack’e Karanlık Mod Geldi

Slack’e Karanlık Mod Geldi

Son yıllarda pek çok program ve platformun kullanıcı deneyimini artırmak adına karanlık mod desteği geliştirdiğine tanık oluyoruz. Karanlık mod mobil cihazlarda pil tüketimini olumlu yönde etkileyen başlıca faktörlerden birisi konumunda. Bununla beraber daha az gör yoran bir arayüz sunuluyor. Slack mobil uygulamalarının ardından bugün itibariyle Windows, Linux ve macOS işletim sistemlerine yönelik olarak karanlık mod desteğini kullanıcılara dağıtmaya başladı.

Son dönemde uygulamada yaşanan sorunlar kullanıcıları rahatsız etmeye başlamıştı. Ancak bu sorunların sebebi olarak ekibin uygulama üzerinde yapmış olduğu testlerin olduğu gösteriliyor. Slack uygulamasında halihazırda çeşitli temalar ile görünüm özelleştirilebiliyordu. Hatta kullanıcılar kendi temalarını yaratabiliyor. Ancak tam anlamıyla bir karanlık tema elde etmek mümkün değildi.

Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir?

Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir?

Slack’in güncellenmiş sürümünde karanlık mod temalar bölümünden aktif hale getirilebiliyor. Uygulamada sol üst köşede isim sekmesinin yanındaki oktan Preferences bölümünden Themes’e tıklanıyor. Burada karşımıza Dark ve Light seçenekleri çıkıyor. Dark seçimi ile uygulama tamamen karanlık moda bürünmüş olacak.

Dileyen kullanıcılar mevcut temalarını kullanmaya devam edebilir ve ‘Customize your theme and share it with others’ bölümünden kendi görünümünü oluşturabilir. Güncelleme ile karanlık tema furyasına katılan uygulamalar arasında Slack te katılmış oldu. Uzun süre çalışan ve uygulamayı sık kullanan kişiler için şüphesiz karanlık mod ilaç gibi gelecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum