Yatırım yapmaya başla!

Slack Kullanıcıları Bildirim Alacakları Saatleri Kendileri Düzenleyebilecek

İş odaklı sohbet uygulaması Slack, bildirimleri düzenleme özelliği üzerinde çalışıyor.
Slack Kullanıcıları Bildirim Alacakları Saatleri Kendileri Düzenleyebilecek

İnternetin ve mobil cihazların da yaygınlaşması ile beraber anlık sohbet uygulamaları hayatımızda önemli yer tutmaya başladı. Sohbet uygulamaları iş dünyasına yönelik olarak da geliştiriliyor. Bu amaca hizmet eden başlıca uygulamalar arasında Slack ve Microsoft Teams yer alıyor.

Her iki uygulama da milyonlarca kişi tarafında kullanılıyor ve birbirleri ile rekabet ediyor. Kullanıcı sayısı olarak Slack’in rakibine göre büyük bir üstünlüğü var. Şirket bu gücünü korumak adına uygulamaya yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Platform özellikle son dönemde COVID-19 pandemisinin de etkisiyle daha fazla kullanılır oldu. Uzaktan çalışma modelinin yaygınlaşması uygulamaya olan ilgiyi artırdı. Slack ekibi kullanıcı deneyimini iyileştirecek yeni bir özellik geliştirdi. Ekip kullanıcıları artık bildirim alacakları saatleri kendileri düzenleyebilecek.

Slack’e Bildirim Özelleştirme İmkanı Geliyor

Slack’e Bildirim Özelleştirme İmkanı Geliyor

Mesajlaşma uygulamalarının tamamında olduğu gibi Slack platformunda da bir bildirim sistemi yer alıyor. Belirli süreliğine bildirim almak istemeyen kullanıcılar ‘rahatsız etme’ modunu aktif hale getiriyor. Bununla beraber çevrimdışı olmak mümkün olmakta. Slack ekibi bu modu kullanıcıların özelleştirmesine imkan sağlayacak. Yani kullanıcılar kendi istedikleri saatlerde bildirim alımını kapatabilecek.

Bu özellik mobil ve masaüstü uygulaması için kullanılabilir olacak. Özelliği kullanmak için sol üst tarafta yer alan kullanıcı ismine tıkladıktan sonra, ‘Pause notifications’ bölümünde yer alan ‘Set a notification schedule’ sekmesinden ilgili ayarlamaları yapmak yeterli olacak. Kullanıcılar bu bölümde hangi saatlerde bildirim alıp hangi saatlerde almak istemediklerini belirleyebilecek.

Mobil uygulamada ise sağ alt bölümde yer alan ‘You’ sekmesine gitmek gerekiyor. Bu bölümde yer alan ‘Notifications’ sekmesi ve sonrasında ‘Notiifications schedule’ bölümünden gerekli ayarlamaları yapmak yeterli olacaktır. Bu özelliği kullanıcıların uzun zamandır beklediği biliniyordu. Slack’e gelen bildirim özelleştirme özelliği an itibarıyla kullanılabilir durumda.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum