Yatırım yapmaya başla!

Slack, Corona Virüsü Etkisiyle Çalışanlardan Büyük İlgi Görüyor

İş odaklı sohbet uygulaması Slack, insanların evlerinden çalışması ile anlık kullanıcı rekoru kırdı.
Slack, Corona Virüsü Etkisiyle Çalışanlardan Büyük İlgi Görüyor

Son dönemde hızla yayılan Corona virüsü hayatın her alanını fazlasıyla olumsuz etkiliyor. Salgın Çin, İtalya, ABD, İspanya gibi ülkelerde yoğun olarak etkisini göstermiş durumda. Uzmanlar insanların hızla yayılan virüse karşı korunmak için evlerinden çıkmamaları öneriyor. Dünyanın pek çok bölgesinde mağazalar kapandı. İşletmelerin büyük bölümü ise çalışanlarını evlerine göndermiş durumda. İnsanların evlerinden çalışmaya başlaması ile beraber iş odaklı sohbet uygulamalarına da ağırlık verilmeye başladı.

Bu amaca yönelik olarak hizmet veren başlıca uygulamalar Slack ve Microsoft Teams gelmekte. İki sohbet platformu arasında son dönemde rekabetin arttığına tanık oluyoruz. Son gelen haberler Slack’in anlık kullanıcı sayısında büyük bir artış yaşandığını gösteriyor. Evlerinden çalışan insanlarda yaşann artış ile anlık kullanıcı sayısının 10 milyona ulaştığı belirtildi. Bu rakam Slack için yeni bir rekor anlamına geliyor.

Slack’e İlgi Büyük

Slack’e İlgi Büyük

Sohbet uygulaması Slack, anlık kullanıcı rekoruna 10 Mart itibarıyla ulaştı. Bu rakam 16 Mart tarihinde 10.5 milyona çıktı. Son olarak geçtiğimiz gün 12.5 milyon anlık kullanıcı sayısına ulaşan Slack, kendi rekorlarını ardı ardına kırmış oldu. Şirket günlük toplam kullanıcı sayısını paylaşmayı tercih etmedi ve anlık sayıyı vermekle yetindi. Slack’in en büyük rakibi Microsoft Teams, geçtiğimiz günlerde koronavirüs etkisiyle 44 milyon günlük kullancıya ulaşmıştı.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan IBM’in de Slack’i tercih ettiği biliniyor. Şirket geçtiğimiz ay 350 bin çalışanı için Slack’i tercih ettiğini açıklamıştı. Uygulamaya son dönemde arayüz anlamında da önemli değişiklikler yapıldı. Başta karanlık mod desteği olmak üzere pek çok ve yenilik kullanıcıların ilgisini topladı.

Şirketin önümüzdeki günlerde de büyük değişiklikler yapacağı yeni bir güncelleme hazırlığında olduğu belirtiliyor. Arayüzün daha sade ve özelleştirmeye imkan tanıyan bir tasarıma kavuşması bekleniyor. Microsoft Teams ise önümüzdeki günlerde çevrimiçi bir etkinlik düzenleyecek ve tüketiciye yönelik yeni bir sürümü tanıtacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum