Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Skype’ın Video Konferans için Kullanıcı Limiti 2 Katına Çıktı

Microsoft’un mesajlaşma uygulaması Skype, grup içinde video konferans için maksimum kişi sayısını 50’ye kadar çıkardı.
Skype’ın Video Konferans için Kullanıcı Limiti 2 Katına Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Skype, kullanıcıların sesli ve görüntülü olarak iletişim kurmalarına olanak sağlıyor. Microsoft’un sahibi olduğu Skype, bu alanda pek çok dişli rakip ile mücadele ediyor. Bunlar arasında FaceTime, WhatsApp gibi dev platformlar yer almakta. Skype bu uygulamaların hepsinden daha eski bir platform.

Ancak yaşanan değişime ayak uydurma konusunda rakiplerine nazaran geriden geldiğini söyleyebiliriz. Artık mesajlaşma uygulamalarında özellikle grup içi iletişimlerin büyük yeri var. Çok sayıda kullanıcını çeşitli platformlar üzerinden video konferans yöntemi ile birbirleri ile iletişime geçebiliyor. Skype ta bu özelliği kullanıcılarına sunan uygulamalar arasında.

Grup Sohbetlerindeki Kişi Sayısı 50’ye Çıktı

Grup Sohbetlerindeki Kişi Sayısı 50’ye Çıktı

Microsoft’un popüler uygulaması Skype’ta grup içinde video konferans görüşmesini bugüne kadar en fazla 25 kişi yapabiliyordu. Ancak şirket yaptığı açıklama ile bu sayının 50 kişiye kadar çıkarıldığını duyurdu.

Şirket tarafından yapılan duyuruda “Bugünden itibaren Skype’ın sesli veya görüntülü grup sohbetlerindeki kişi sınırı iki katına çıkarıldı. Sohbetlerdeki katılımcı sayısının artırılmasıyla birlikte bildirimlerde de bazı değişiklikler yaptık. Artık grup üyelerinin sohbete katılmasını sağlamak için özel bir bildirim gönderebileceksiniz. Zil sesi şeklinde gönderilen bu bildirimler aynı anda 25 katılımcıya ulaşabilir.” ifadelerine yer verildi.

Skype FaceTime’ı Geride Bıraktı

Skype FaceTime’ı Geride Bıraktı

Gelen özellik ile Skype, dev rakiplerinden biri olan FaceTime’ı da geride bırakmış oldu. Apple’ın görüntülü iletişim uygulaması FaceTime’da grup sohbetlerinde en fazla 32 kişi bulunabiliyor. Yeni gelen güncelleme ile Skype, grup içi sohbetlerde en fazla kullanıcıya hizmet sağlayan uygulama oldu. Skype ile FaceTime arasındaki yarışın önümüzdeki günlerde daha etkin bir şekilde sürmesi bekleniyor.

Skype video konferans gerçekleştirecek olan kullanıcılara ayrıca arka planı bulanık hale getirme imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra dahil arama kaydı oluşturulabilen Skype’ta, yeni güncelleme ile bildirim paneli de daha işlevli hale geldi. Grup yöneticileri arık sohbete katılmasını istediği kişilere bildirim gönderebilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu