Yatırım yapmaya başla!

Skype’ın Mobil Uygulamalarında Ekran Görüntüsü Paylaşmak Mümkün Olacak

Mesajlaşma uygulaması Skype’ın iOS ve Android uygulamalarında ekran paylaşım özelliği geleceği belirtildi.
Skype’ın Mobil Uygulamalarında Ekran Görüntüsü Paylaşmak Mümkün Olacak

Microsoft’un popüler sohbet uygulaması Skype, masaüstünde olduğu kadar mobil tarafta da yeni özellikle geliştirerek daha iyi bir kullanım deneyimi sunmaya çalışıyor. Bu alanda WhatsApp, Messenger, Telegram gibi pek çok popüler uygulama var ve Skype’ın sıkı bir rekabet içerisinde olduğu bir gerçek. Geçtiğimiz günlerde video konferans limitini iki katına çıkaran uygulama, Face ID’yi geride bırakmıştı.

Ancak Microsoft, bugüne kadar hiçbir mesajlaşma uygulamasında yer almayan bir özelliği Skype’ın iOS ve Android sürümleri için hazırlıyor. Bundan böyle kullanıcılar ekran görüntülerini akıllı telefonları üzerinden başka kullanıcılar ile paylaşabilecekler. Özelliğin kullanıma sunulması ile beraber Skype bir ilki gerçekleştirmiş olacak.

Akıllı Telefonlarda Ekran Paylaşımı

Akıllı Telefonlarda Ekran Paylaşımı

Microsoft uygulamanın beta sürümünü güncelledi ve yeni özelliğe dair ilk bilgiler burada görüldü. Gelen özellik ile kullanıcılar hazırladıkları bir sunumu ya da herhangi bir sosyal medya uygulamasını beraber kullanma imkanı bulacak. Özellik kurumsal ya da kişisel alanda büyük kolaylık sağlayacaktır.

Üstelik henüz başka bir mesajlaşma uygulamasında bu özelliğin yer alması Skype’ı bir adım öne çıkarabilir. Bu özellik aslında kurumsal müşterilere özel hizmet veren uygulamalar tarafından kullanılmaktaydı. Ancak Microsoft’un bunu tüm kullanıcılara sunuyor olması güzel bir hareket.

Özellik henüz beta aşamasında olduğu için iOS ve Android uygulamaları için kullanıma sunulmadı. Önümüzdeki günlerde kısa bir süre içerisinde ekran paylaşım özelliğinin iOS ve Android uygulamaları için resmi olarak yayınlanması bekleniyor. Ancak aceleci iseniz Skype Insider Programı’na buradan kayıt olarak yeni özellikleri gelir gelmez test etme imkanı bulabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum