Yatırım yapmaya başla!

Skype Meet Now ile Video Konferans Artık Daha Zahmetsiz

Sohbet uygulaması Skype, video konferans deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.
Skype Meet Now ile Video Konferans Artık Daha Zahmetsiz

Son dönemde Corona virüsünün dünya genelinde etkisini artırması ile beraber insanların büyük bölümü evlerine kapanmak durumunda kaldı. Uzmanlardan gelen çağrılar sonrası milyonlarca işi evlerinden çalışıyor. Bu da dijital iletişim uygulamalarına olan ilginin artmasına neden oldu. Görüntülü görüşme uygulamaları arasında son dönemde Zoom’un öne çıktığını söyleyebiliriz. Çok sayıda kişinin aynı anda video konferans işlemi gerçekleştirmesine imkan sağlayan Zoom, bir anda popüler hale geldi.

Diğer yandan görüntülü iletişim uygulaması denildiğinde akla ilk gelenlerden birisi ise Skype olmakta. Microsoft sahibi olduğu görüntülü sohbet uygulamasına yönelik yeni özellikler geliştirmek için kolları sıvadı. Genel itibarıyla sohbet uygulamalarına yönelik bir talep artışı söz konusu. Skype ise arayüz anlamında yeni bir hizmet sunarak kullanıcıların dikkatini çekmeye hazırlanıyor.

Skype Meet Now ile Toplantılar Daha Kolay

Skype Meet Now ile Toplantılar Daha Kolay

Başlıca görüntülü iletişim uygulamaları arasında yer alan Skype, kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak hizmetini sunuyor. Bilindiği üzere Skype’ı kullanmak için öncelikle yazılımı indirmek ve üyelik oluşturmak gerekiyor. Bu da daha önce uygulamayı kullanmamış kişiler için ek zahmet anlamına geliyor. Microsoft, Skype Meet Now adlı web tabanlı yeni bir hizmet başlatıyor. Bu özellik sayesinde uygulama indirme ya da hesap açma gerekliliği ortadan kalkıyor.

Kullanıcılar kolay bir şekilde web tarayıcısı üzerinden ‘toplantı oluştur’ bağlantısı aracılığı ile istediği kişiye davet gönderebiliyor. Bu bölümde Skype’ta bulunan pek çok özellik yine kullanılabilir durumda. Bu özellikler arasında arka plan bulanıklaştırma ve bulut depolama gibi araçlar bulunuyor.

Microsoft bu özelliği ilk olarak Aralık ayında Insider kullanıcıları için duyurmuştu. Son dönemde COVID-19 salgını nedeniyle sohbet uygulamalarındaki artış Skype cephesinde de yaşandı. Microsoft’un açıklamasına göre Mart ayı içerisinde Skype kullanıcı trafiğinde yüzde 70 artış yaşandı ve 40 milyona ulaştı.

Uygulamayı kullanmak ise son derece kolay. Skype uygulaması ya da web platformu üzerinden ücretsiz toplantı oluşturuluyor. Bu toplantının herhangi bir süresi bulunmuyor ve sürekli açık durumda kalıyor. Oluşturulan bağlantı linkleri ile kullanıcılar toplantıya davet edilebiliyor. Çağrılar 30 gün boyunca saklanabiliyor ve 50 kişiye kadar video konferans düzenlenebiliyor. Skype Meet Now özelliğini bu adresten kullanabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum