Yatırım yapmaya başla!

Skype Android Uygulamasına OneDrive Entegrasyonu ve SMS Desteği Eklendi

Popüler mesajlaşma uygulaması Skype’ın Android sürümüne yeni özellikler eklendi.
Skype Android Uygulamasına OneDrive Entegrasyonu ve SMS Desteği Eklendi

Dünyanın popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Skype, ilk çıktığı zaman fırtına gibi esmişti. Uygulama daha sonra 2011 yılında Microsoft tarafından 8,5 milyar dolar karşılığında satın alınmıştı. Özellikle WhatsApp ve Facebook Messenger’in hızla büyümesi, zaman içerisinde Skype’ın eski popülerliğini kaybetmesine neden oldu.

Ancak Microsoft, uygulamayı yeniden eski günlerine döndürmek için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimleri değerlendiren Microsoft, Skype’ın Android uygulamasına yeni özellikler kazandırdı. Skype en son 2017 yılında arayüzünü yeniden tasarlayarak adından söz ettirmişti.

Android Uygulamasına Yeni Özellikler

Android Uygulamasına Yeni Özellikler

Skype’ın en çok kullanıcı kitlesinin önemli bir bölümünü Android kullanıcılar oluşturuyor. Microsoft gerçekleştirdiği test süreçlerinin ardından Skype’ın Android sürümü için yeni özelliklerini yayınladı. Yayınlanan güncellemede en dikkat çeken özellikler arasında OneDrive entegrasyon ve SMS özelliği yer alıyor.

Microsoft’un popüler uygulamalarından biri olan OneDrive sayesinde kullanıcılar dosya paylaşımı yapabiliyorlar. Skype kullanıcılarının bu özellikten yararlanması için Microsoft hesapları ile Skype üzerinden oturum açması gerekiyor. Ayrıca gelen güncelleme ile kullanıcılar Skype üzerinden SMS atabilecekler.

SMS özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar Arayan Kimliği’nin tanımlanmış olduğu Skype hesapları ile iletişime geçebilecekler. Güncelleme ile ayrıca kişilerin özelleştirilmesi için daha fazla seçenek, veri kullanımını optimize etmek için Wi-Fi ya da mobil tercih hakkı gibi yenilikler de Android kullanıcılarına sunuldu. Skype son günlerde uygulamalarına yönelik güncellemelere ağırlık vermiş durumda. Ancak söz konusu platformlar arasında Android’in üzerine daha fazla düştüğü bir gerçek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum