Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Singapur’da Kripto Para Sahibi Olanların Oranı %40’ı Geçti

Yapılan bir anket ülkedeki kullanıcıların kriptoya olan ilgisini ortaya koydu.
Singapur’da Kripto Para Sahibi Olanların Oranı %40’ı Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paralara ilgi duyan kişi sayısı her geçen gün dünyanın dört bir yanında artmaya devam ediyor. Singapur da bu anlamda önde gelen ülkeler arasında yer alıyor.

Asya-Pasifik kripto para borsası Independent Reserve tarafından yürütülen yeni bir ankete göre, Singapur’da, dijital varlıkların nesiller boyu servet potansiyelinden yararlanmak isteyen genç nesiller arasında kripto para biriminin benimsenmesi artıyor.

Ülkede Kripto Paralara İlgi Artıyor

Ülkede Kripto Paralara İlgi Artıyor

IRCI sonuçları, ankete katılanların %43’ünün kripto para sahibi olduklarını ve %46’sının önümüzdeki 12 ay içinde dijital varlık satın almayı planladığını gösteriyor. 26 ila 45 yaş aralığındaki katılımcıların 3’te 2’si kripto para sahibi olduklarını belirtti.

Katılımcıların %93’ü ise daha önce Bitcoin’den haberdar olduklarını ifade etti. Bu veriler, Singapur’un çeşitli kesimlerinde dijital varlıkların olumlu bir şekilde benimsendiğini gösteriyor. Daha önce de ülkedeki finans yetkilileri, CBDC’lerin sınır ötesi kullanımını keşfetmek için Fransız meslektaşları ile çalıştıklarını belirtmişti.

Independent Reserve CEO’su Adrian Przelozny, Singapur’u sağlam ve iyi düzenlenmiş finansal piyasalar altyapısı ve yeni teknolojilere açıklığı nedeniyle Asya’da kilit bir merkez olarak nitelendiriyor.

Sinapur’un sahip olduğu avantajlardan bahseden Independent Reserve’in genel müdürü Raks Sondhi ise, kripto para borsalarının düzenleyici netliği aradığını ve Singapur’un bunun için düzenleyici işletim çerçevesi sağlayabileceğini söyledi. Sondhi’ye göre Singapur gönderilen lisans başvuruları ile bu piyasadaki itibarını artırabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%