Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Singapur’da Kripto Para Şirketleri Independent Reserve ve DBS’e Lisans Verildi

DBSV ve Independent Reserve, daha önce dijital ödeme hizmetleri sağlamak için MAS'ın prensip onaylarını almıştı.
Singapur’da Kripto Para Şirketleri Independent Reserve ve DBS’e Lisans Verildi

Singapur’un mali düzenleyicisi, Singapur Para Otoritesi (MAS), ülkede kripto para birimi hizmetleri sunmak için iki şirketi resmen onayladı. MAS, Avustralya merkezli kripto borsası Independent Reserve ve DBS Bank’ın aracılık kolu DBS Vickers’a Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında dijital ödeme hizmetleri sağlamalarına izin veren lisanslar verdi.

Independent Reserve açıklamasında, Singapur’daki perakende ve kurumsal yatırımcılara sunulan ilk Avustralya kripto para borsası olduğunu vurguladı. 2013 yılında Avustralya’da kurulan şirket, 2019’un sonlarında Singapur’da ilk denizaşırı operasyonlarını kurmaya başladı ve kişilere ve kurumlara dijital varlık değişimi ve tezgah üstü ticaret hizmetleri sunuyor.

DBS Bank ise açıklamasında DBS Dijital Borsası (DDEX) üzerinden dijital ödeme ürünleri ticaret doğrudan destek varlık yöneticileri ve şirketlere destek sağlayacağını belirtti.

Aralık 2020’de başlatılan DDEx, yalnızca kurumsal yatırımcıları hedefleyen Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto para birimlerinin ticaretini destekliyor. Hem DBSV hem de Independent Reserve, daha önce MAS’ın dijital ödeme hizmetleri sağlamak için Ağustos ayı başlarında prensipte onaylarını almıştı.

Düzenleyicnin verdiğ son onaylar, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in Eylül ayı başlarında Singapur’daki platformunda çeşitli ürün tekliflerini durdurmasından kısa bir süre sonra gerçekleşti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum