Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Singapur’da İlk Kez Bir Kripto Para Borsasına Resmi Onay Verildi

Independent Reserve, Singapur'da resmi bir işletme lisansı almayı bekleyen yaklaşık 170 kripto borsası başvuru sahibine umut veriyor.
Singapur’da İlk Kez Bir Kripto Para Borsasına Resmi Onay Verildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Avustralya merkezli kripto para borsası Independent Reserve, Singapur düzenleyicisinden resmi onay alan ilk borsa oldu. Singapur Para Otoritesi, borsanın Ocak 2020’de yürürlüğe giren ve net kurallar ve düzenlemeler sağlayan Ödeme Hizmetleri Yasası şartlarına göre onaylandığını açıkladı.

Yerel olarak faaliyet göstermek isteyen kripto borsaları ve servis sağlayıcılar için, Ocak ayından bu yana, başvurularının onayını bekleyen VASP’lerin muafiyet kapsamında faaliyetlerine devam etmelerine izin veriliyor.

170 Borsa Onay Bekliyor

170 Borsa Onay Bekliyor

Singapur’un borsalar için düzenleyici rejimi, onların yeterli tüketici koruması sağlamalarını ve Mali Eylem Görev Gücü’nün seyahat kuralı da dahil olmak üzere Kara Para Aklamayı Önleme kurallarına uymalarını gerektiriyor.

Independent Reserve CEO’su Adrian Przelozny, borsanın denizaşırı genişlemesi için seçilen ilk yargı yeri olarak Singapur’un seçilmesine ilişkin yorumda, MAS’ın lisanslama sürecinin endüstri katılımcıları olarak müşterilerine ve kendilerine güvenlik sağladığını söyledi.

Önümüzdeki süreçte Singapur’da Digital Payment Token lisanslarının verilmesinin, şehir devletinin Asya’da bir finans merkezi olarak rekabetçi konumunu sağlayacağı iddia ediliyor. MAS’tan gelen düzenleyici netliğe ek olarak, Singapur’un kripto ve blok zinciri geliştiricileri arasındaki popülaritesinin artmaya devam ettiği belirtiliyor.

Binance ve Gemini dahil olmak üzere yaklaşık 170 borsa başvurusunun Singapur’da lisanslarını beklediği bildiriliyor. Independent Reserve’in kendi başvurusu geçen yılın Nisan ayında yapılmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%