Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Senator Warren Dijital Paraların Geleneksel Finans için Çözümler Sunacağını Söyledi

Senatör Elizabeth Warren, son açıklamalarda kripto endüstrisindeki duruşunu yumuşatmış olabilir.
Senator Warren Dijital Paraların Geleneksel Finans için Çözümler Sunacağını Söyledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Senatör ve eski ABD başkan adayı Elizabeth Warren, dijital varlık endüstrisinin geleneksel finansal sistemdeki bazı zorlukların üstesinden gelmek için kullanılabileceğini söyledi. Bitcoin ve kripto paralara şüpheci yaklaşımıyla bilinen Warren, dijital paralar için ılımlı açıklamalarda bulundu.

Warren büyük bankaların tüketicilere erişim konusunda yetersiz kaldığını ve dijital paraların bu noktada çözüm yaratabileceğini düşünüyor. Senatör, mevcut finansal sistemin birçok sorunu olduğunu vurgulayarak, kripto para birimi ile ilgili bazı çözümlerin bu sorunlara potansiyel bir çözüm olabileceğini öne sürdü.

Warren, Dijital Paralar Ilımlı Yaklaştı

Warren, Dijital Paralar Ilımlı Yaklaştı

Warren, “Sormamız gereken soru, nerede daha iyi olabileceğini görmek için kriptonun tasarımına bakmak ve aynı zamanda sisteme kendi risklerini enjekte edebileceğini görmek” diye konuştu.

Senatör ayrıca piyasanın regüle edilmesi halinde yatırımcılar açısından daha güvenli bir ortam olacağını belirtti. Regüle edilmemiş piyasanın ise yatırımcılara zarar vereceğini, sahtekarlık ve dolandırıcılık potansiyelinin yüksek olduğunu ifade etti.

Bu açıklamalar sonrası Bitcoin’de de ufak bir geri çekilme yaşandı. Kripto para birimi Haziran ayından bu yana ilk kez 40.000 dolar seviyesine ulaştı. An itibariyle bir miktar geri çekilen BTC, 39.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%