Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SEC, İlk Kez Bir DeFi Şirketini Dolandırıcılık İddiasıyla Suçluyor

Düzenleyici kurum DeFi şirketini 30 milyon dolar dolandırmakla suçluyor.
SEC, İlk Kez Bir DeFi Şirketini Dolandırıcılık İddiasıyla Suçluyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), merkezi olmayan finans (DeFi) borç veren Blockchain Credit Partners ve iki üst düzey yöneticisini, sahte teklifler yoluyla 30 milyon dolar toplamakla suçladı.

Yapılan açıklamada, ajansın DeFi teknolojisi kullanılarak gerçekleştirdiği ilk menkul kıymet işlemi olduğuna yer verildi. SEC’ten yapılan açıklamaya göre Blockchain Credit Partners, Şubat 2020’den Şubat 2021’e kadar DeFi Money Market aracılığıyla kayıtsız bir şekilde menkul kıymetler teklif etti ve satış gerçekleştirdi.

Dolandırıcılığın Boyunu 30 Milyon Dolar

Dolandırıcılığın Boyunu 30 Milyon Dolar

Bu yolla kullanıcılardan 30 milyon doların üzerinde mToken ve DMG token satışı gerçekleştirildiği belirtildi. Şirketin kurucu ortakları Keough ve Acree’nin araba kredisi tutan başka bir işletmesi olmasına rağmen, bu kredilerin mülkiyeti hiçbir zaman DeFi Para Piyasası’na devredilmedi.

Bu, mToken’ları kullanmak isteyen yatırımcılara ödeme yapmak için bu varlıkları kullanmalarını engellemedi. Anlaşma, Keough ve Acree’nin yatırımcıların her birine 150.000 dolar ceza ödemesini gerektiriyor.

SEC bu hamlesi ile ilk kez bir DeFi projesini hedef alıyor. DeFi’de son dönemde yaşanan yükseliş ile tüm gözler SEC’in bu alanı nasıl düzenleyeceğine çevrildi.

Başkan Gary Gensler son konuşmalarında DeFi’yi dizginleme ihtiyacına dikkat çekerken, Komisyon Üyesi Hester Peirce daha uygulamalı bir düzenleyici yaklaşımdan yana olduğunu savunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu