Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

SEC, Bitcoin ETF’lerinin İnceleme Tarihlerini Erteledi

Global X Bitcoin Trust dahil olmak üzere dört Bitcoin ETF'sinin inceleme süreleri SEC tarafından uzatıldı.
SEC, Bitcoin ETF’lerinin İnceleme Tarihlerini Erteledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 19b-4 başvurularını kabul edip etmemeye karar vermek için ek süre gereksinimini öne sürerek, dört Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) son tarihini 45 gün uzattığını duyurdu.

Dört Bitcoin ETF’sinin – Global X Bitcoin Trust, Valkyrie XBTO Bitcoin Vadeli İşlemler Fonu, WisdomTree Bitcoin Trust ve Kryptoin Bitcoin ETF’nin onayı tarihleri sırasıyla 21 Kasım, 8 Aralık, 11 Aralık, 24 Aralık’a ertelendi.

SEC açıklamasında, önerilen kural değişikliği üzserinde harekete geçmek için daha uzun bir süre belirlemenin uygun olduğunu vurguladı. Eylül ayının ortalarında, Invesco, Invesco Galaxy adlı bir Bitcoin ETF’sini dosyalamak için New York’un Galaxy Digital Funds ile güçlerini birleştirdi.

Onay bekleyen ETF teklifi, potansiyel müşteriler tüm özel anahtarların çok sayıda teknolojik ve fiziksel caydırıcı tarafından titizlikle korunacağına dair güvence vererek, ulusal ABD borsalarında listelenme potansiyelini taşıyor.

SEC tarafından ilk Bitcoin EFT’nin piyasaya sürülmesinin, geleneksel yatırımcıların piyasaya olan ilgisini artırabileceği tahmin ediliyor. Bloomberg ETF analistleri SEC’in Ekim ayı sonuna kadar bir Bitcoin ETF’sini onaylayabileceğini tahmin etmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum