Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SEC, Bitcoin ETF’lerinin İnceleme Tarihlerini Erteledi

Global X Bitcoin Trust dahil olmak üzere dört Bitcoin ETF'sinin inceleme süreleri SEC tarafından uzatıldı.
SEC, Bitcoin ETF’lerinin İnceleme Tarihlerini Erteledi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 19b-4 başvurularını kabul edip etmemeye karar vermek için ek süre gereksinimini öne sürerek, dört Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) son tarihini 45 gün uzattığını duyurdu.

Dört Bitcoin ETF’sinin – Global X Bitcoin Trust, Valkyrie XBTO Bitcoin Vadeli İşlemler Fonu, WisdomTree Bitcoin Trust ve Kryptoin Bitcoin ETF’nin onayı tarihleri sırasıyla 21 Kasım, 8 Aralık, 11 Aralık, 24 Aralık’a ertelendi.

SEC açıklamasında, önerilen kural değişikliği üzserinde harekete geçmek için daha uzun bir süre belirlemenin uygun olduğunu vurguladı. Eylül ayının ortalarında, Invesco, Invesco Galaxy adlı bir Bitcoin ETF’sini dosyalamak için New York’un Galaxy Digital Funds ile güçlerini birleştirdi.

Onay bekleyen ETF teklifi, potansiyel müşteriler tüm özel anahtarların çok sayıda teknolojik ve fiziksel caydırıcı tarafından titizlikle korunacağına dair güvence vererek, ulusal ABD borsalarında listelenme potansiyelini taşıyor.

SEC tarafından ilk Bitcoin EFT’nin piyasaya sürülmesinin, geleneksel yatırımcıların piyasaya olan ilgisini artırabileceği tahmin ediliyor. Bloomberg ETF analistleri SEC’in Ekim ayı sonuna kadar bir Bitcoin ETF’sini onaylayabileceğini tahmin etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%