Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SEC Başkanı Gensler Kripto Paralara Çin’den Farklı Yaklaştıklarını Söyledi

Gensler’e göre ABD, Çin’in kripto para yasağını takip etmeyecek.
SEC Başkanı Gensler Kripto Paralara Çin’den Farklı Yaklaştıklarını Söyledi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler,düzenleyici kurumun kripto para birimini yasaklama yetkisine veya niyetine sahip olmadığını söyledi. Kendilerinin böyle bir yetkisi olmadığını vurgulayan Gensler, bu yetkinin Kongre’ye ait olduğunu ifade etti.

ABD’nin kripto para birimlerini tamamen yasaklama konusunda Çin’in liderliğini takip etmeyeceğini belirten Gensler, daha farklı bir yaklaşımları olduğunu kaydetti. Kongre’nin yetkisiyle çalıştıklarını söyleyen SEC Başkanı, bu tokenlerin birçoğunun yatırım sözleşmeleri veya bir not veya başka bir tür menkul kıymet olma testini karşıladığını belirtiyor.

Kripto para piyasası, SEC Başkanının son yorumlarına olumlu tepki verdi. Dijital varlıkların genel piyasa değeri, son 24 saat içinde 80 milyar dolardan fazla arttı. Dünyanın en büyük kripto para varlığı olan Bitcoin dün 51.500 doları aştı. Ek olarak, Ethereum, XRP ve Dogecoin söz konusu dönemde güçlü kazançlar gördü.

Gensler, ABD’nin kripto para varlıklarına ilişkin yaklaşımının , ülkenin dijital varlıklara tam bir yasak getirmeyi planlamadığı için Çin’den farklı olacağını söyledi. Bilindiği üzere Çin geçtiğimiz haftalarda, başta madencilik operasyonları olmak üzere kripto para ticaretine yönelik kısıtlayıcı adımlar attı.

ABD kripto para ekosisteminin bölgedeki potansiyel düzenlemeler konusunda hala belirsiz olmasına rağmen, genel kabul son birkaç ayda keskin bir şekilde artmış görünüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu