Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SBI Holdings, Singapur’da Kripto Para Borsasına Yatırım Yapıyor

Coinhako borsası Singapur Para Otoritesinden düzenleyici onayı almıştı.
SBI Holdings, Singapur’da Kripto Para Borsasına Yatırım Yapıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Tokyo merkezli finansal hizmetler şirketi SBI Holdings, Singapur’un Para Otoritesi (MAS) tarafından onaylanan ilk lisanslı kripto para borsası Coinhako’ya yatırım yaptığını duyurdu. Yatırım, SBI ve İsviçre merkezli Sygnum Bank tarafından kurulmuş bir fon aracılığıyla yapıldı.

Singapur’daki düzenleyici kurumun Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamındaki düzenlemeye yaklaşımı, kara para aklama ve terörizmin finansmanı gibi temel riskleri ele almak için yeterli kontrollerin yapılmasını sağlarken yeniliği kolaylaştırmayı hedefliyor.

SBI, Coinhako yatırımı ile Güneydoğu Asya’da genişlemeyi amaçlıyor. Bankaya göre fon, finansal piyasa altyapısına ve dağıtılmış defter teknolojisine odaklanan her iki taraf tarafından birlikte yönetilecek.

Singapur Para Otoritesi ayrıca, dijital varlık platformunun K-pop ile ilgili bir kripto para birimi olan Army Coin’i (ARMY) listeledikten sonra Bitget’in lisansını askıya aldı. RMY’nin listelenmesi ve tanıtımının, fikri mülkiyet haklarını izinsiz olarak ihlal ettiği bildirildi.

Lisansı iptal edilen kripto borsası, Avustralya, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri gibi diğer yargı bölgelerinde lisanslara sahip olduğunu belirterek, Singapur’daki karara itiraz etti. Borsa ihlallere karşı yasal işlem başlatacağını bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%