Paylaşım

Şanlıurfa’da Atatürk Heykeline Saldırı: Zanlının Cezası Belli Oldu


 

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde geçtiğimiz gün Atatürk heykeline yapılan saldırı gündeme bomba gibi düştü. Elinde bulunan tahra ile heykele ceza vermek isteyen şahısın cezası belli oldu. Yaşanan olay sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Ayrıntılar haberimizde…

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde seyyar satıcılık yapan Mehmet Malbora isimli şahıs tüm kamuoyunun tepkisini çekecek bir davranışa imza attı. Elinde bulunan tahra ile Atatürk heykeline saldırıda bulunan Malbora, ‘Dinimizde putperestliğe yer yoktur’ diye bağırdı. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk heykeline elindeki tahra ile zarar vermeye kalkışan Malbora, Siverek İlçe Jandarma Komutanlığı’nda bulunan askerler tarafından etkisiz hale getirilerek emniyet güçlerine teslim edildi.

Olay Siverek ilçesinde bulunan Cumhuriyet Meydanı’nda meydana geldi. Mehmet Malbora isimli şahıs bir anda heykelin üzerine çıktı.

Seyyar satıcılık ile geçimini sürdüren Mehmet Malbora, elindeki tahra ile heykele geliş güzel vurarak zarar verdi.

Putperestliğe sahip çıkanlar peygamberin soyundan mıdır?’ diye bağıran Malbora’yı görenler kendisine engel olmak istedi.

‘Dinimizde putperestliğe yer yoktur’ diye bağıran şahıs Siverek İlçe Jandarma Komutanlığında bulunan askerler tarafından heykelin üzerinden indirildi.

Yaşanan çirkin saldırı sonrası Şanlıurfa Valiliği’nden bir açıklama yayımlandı. Açıklamada bu çirkin eylemi gerçekleştiren kişinin akli dengesinin yerinde olmadığı vurgulandı.

Askerler tarafından emniyet güçlerine teslim edilen Malbora, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen şahıs, ‘Atatürk’ü temsil eden heykele zarar vermek’ suçundan tutuklandı.

Yaşanan olay ülke gündemine otururken sosyal medyanın da en çok konuşulan konularından oldu. Atatürk heykeline zarar vermek isteyen kişiye sosyal medyadan yöneltilen tepkilerden bazıları şunlar:

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın