Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Şahenk ve Özyeğin, Londra’da Banka Kurmak için Kolları Sıvadı!

Şahenk ve Özyeğin, Londra’da Banka Kurmak için Kolları Sıvadı!

Hem yurt içi hem de yurt dışı ekonominin oldukça çalkantılı bir süreç geçirdiği bu günlerde, yepyeni bir ortaklık gündeme geliyor. Türkiye’nin en saygın iş adamlarından; Ferit Şahenk ve Murat Özyeğin, Londra’da yeni bir banka kurmak adına girişimlere başladılar. Bankacılık kulislerinde adeta bomba etkisi yaratan bu gelişmenin başrollerinden biri olan Şahenk, hatırlanacağı üzere kısa bir süre önce Garanti Bankası’ndaki hisselerinin bir kısmını daha BBVA’ya sattığını kamuoyuna duyurmuştu. Şahenk son dönemlerde, özellikle eğlence ve gıda sektörlerinde de adından sıkça söz ettirmeye başlamıştı. Murat Özyeğin ise Türk bankacılığının öncü ailelerinden birinden gelmesinin yanı sıra, Fiba Holding Yönetim Kurulu’nda göstermiş olduğu başarılı strateji ve öngörüleriyle de iş dünyasındaki saygınlığını giderek arttırıyor. İki başarılı iş insanı, yepyeni bir serüven için birlikte yola çıkma kararı aldılar…

Bankanın kuruluş sermayesi 200 milyon pound!

Londra’da kurulacak olan yeni bankanın sermayesi de dudak uçuklatacak cinsten. Fon yönetimi ve yatırım bankası olarak konumlandırılacak olan yeni bankanın kuruluş sermayesi, tamı tamına 200 milyon pound olacak. Türkiye’nin önde gelen iş insanlarının rekabeti güç birliğine çevireceği bu proje ile küresel finans sektörünün kalbine yepyeni bir Türk imzasının atılması hedefleniyor.

Ergun Özen’in genel müdür olacağı iddia ediliyor

Bankacılık kulislerinde henüz taptaze olan iddialara göre Londra’da kurulacak olan yeni bankanın genel müdürlüğü için kuvvetli bir aday bulunmakta. Bilindiği üzere Garanti Bankası’nda imza attığı başarılı projeler ile sektörde adından sıkça söz ettiren Ergun Özen, Londra’daki yeni bankanın genel müdürü olabilir. Tam 15 yıl boyunca Garanti Bankası’nın Genel Müdürü olarak görev yapan Özen, BBVA’ya devredilen hisselerin ardından görevini bırakmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum