Yatırım yapmaya başla!

Sağlık Bakanı Koca, Türkiye’de İkinci Corona Virüsü Vakasına Rastlandığını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklama ile Türkiye’de ikinci salgın vakasına rastlandığını söyledi.
Sağlık Bakanı Koca, Türkiye’de İkinci Corona Virüsü Vakasına Rastlandığını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Corona virüsüne dair üzücü bir haber daha geldi. Dünyayı tehdit eden Corona virüsüne dair endişe hızla artmaya devam ediyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünya genelinde çok sayıda ülkeye yayılan salgına dair ölü sayısı her geçen gün artıyor. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre salgından hayatını kaybeden insan sayısı 4.720’ye ulaştı.

Virüs nedeniyle enfekte olan insan sayısı ise 128 bin rakamını geçti. Geçtiğimiz günlerde WHO Corona virüsü ile ilgili pandemi ilan etti. Bu durum sonrası alınan önlemler de arttı. Tüm dünya ile beraber ülkemizde de virüsün yayılmasının önüne geçmek adına yeni önlemler alınıyor. Geçtiğimiz günlerde ülkemizde bir kişide COVID-19 testi pozitif çıkmıştı. Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yeni bir açıklama daha geldi ve ikinci vakanın tespit edildiği ifade edildi.

Bakan Koca’dan Üzücü Haber

Bakan Koca'dan Üzücü Haber

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Corona virüsüne dair üzücü haberi Twitter hesabından paylaştı. Dün akşam bir hasta üzerinde yapılan COVID-19 testinin pozitif çıktığını söyleyen Bakan Koca, ikinci vakanın da ülkemizde görüldüğünü açıklamış oldu. Bakan Koca virüsün yayılmasını önlemek adına gerekli tedbirleri almaya devam edeceklerini söyledi.

Koca ilk virüs vakasını 10 Mart tarihinde gece 01:00’de yaptığı basın açıklaması ile duyurmuştu. Dünya genelinde salgının en yaygın görüldüğü ülkeler arasında İtalya, İran, Güney Kore başı çekiyor. Dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında tüm bakanların katıldığı Corona virüsü toplantısında yeni önlemler alındı. Toplantıdan eğitim turizm, ekonomi, savunma, ulaşım ve spor etkinliklerine dair önemli kararlar alındı.

Açıklama Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından yapıldı. Kalın eğitime bir hafta verildiğini ve ülkedeki tüm spor müsabakalarının seyircisiz olacağını açıkladı. Buna göre 16 Mart tarihinden itibaren ilk orta ve lise derecesindeki okullar bir hafta boyunca tatil olacak. 23 Mart sonrasında ise uzaktan eğitim yapılacağı açıklandı. Kamu personelinin ise yurt dışına çıkılı özel izne tabi olacak.

Spor müsabakalarının da seyircisiz olacağını söyleyen Kalın, “Uzmanların yaptığı tavsiyeler, değerlendirmeler analizler çerçevesinde spor müsabakalarının nisan sonuna kadar seyircisiz oynanması kararı alınmıştır.” diye konuştu. Vatandaşların yurt dışına zorunlu olmadıkça çıkmamalarını tavsiye eden Kalın, ülkeye giriş yapanların ise kendilerini 14 gün tecrit altında tutmaları gerektiğini söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum