Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’da Kripto Para Ticaretini Anlatan Siteler Engelleniyor

Mahkeme fiat para ile kripto paraların nasıl değiştirileceğini açıklayan bazı siteleri engelleme kararı aldı.
Rusya’da Kripto Para Ticaretini Anlatan Siteler Engelleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası sürekli büyüyor ve düzenleyiciler yeni uygulamalar hayata geçiriyor. Ülkeler dijital varlıkların dolandırıcılık ve kara para aklama gibi amaçlarla kullanıldığını iddia ederek kısıtlayıcı önlemler alıyor. Rusya’nın Perm bölgesindeki bir mahkeme, kripto para biriminin fiat nakit ile nasıl değiştirileceğini açıklayan bir dizi web sitesini engelleme kararı aldı.

Perm Krai bölgesindeki Kungur Şehir Mahkemesi, Beryozovsky Bölge Savcılığı’nın çeşitli bitcoin para çekme yöntemlerini detaylandıran birkaç internet sitesini kapatma talebini onayladı.

Siteler Mevzuatı İhlal Ediyor

Siteler Mevzuatı İhlal Ediyor

Savcılar bu tür içeriğin yayınlanmasının suç gelirlerinin yasallaştırılmasıyla mücadeleye ilişkin Rus mevzuatını ihlal ettiğini öne sürüyor. Etkilenen web sitelerinin sayısı ve alan adları açıklanmadı, ancak yıl başından bu yana bu tür beş talep olduğu kaydedildi. İçeriklerden birisi Bitcoin’i Rus rublesi ile değiştirmenin yollarını anlatıyordu.

Perm Savcılığı daha fazla ayrıntı vermedi ve Kungur Şehir Mahkemesi’nin son kararına tabi web sitelerine erişimin, kararın yürürlüğe girmesinden sonra kısıtlanacağını açıkladı. Geçen Ağustos ayında, Rus medya gözlemcisi Roskomnadzor, Bestchange.ru adlı bir kripto borsası izleme platformunu engellemişti.

Kripto sitesi yöneticileri geçmişte bu sansür önlemlerinin bazılarına Rus mahkemelerinde itiraz etmiş ve olumlu sonuçlar almıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%