Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya, Kripto Para Madenciliği için Doğal Gaz Kullanmayı Değerlendiriyor

Bitcoin yükselirken, Rusya’da madenciliğe olan ilgi artıyor.
Rusya, Kripto Para Madenciliği için Doğal Gaz Kullanmayı Değerlendiriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para madenciliği, piyasanın büyümesi ile beraber daha yaygın hale geliyor. Madencilik operasyonlarında kullanılacak enerji için yeni çözümler geliştiriliyor. Rus hükümeti, petrol gazı ile Bitcoin madenciliği yapmak için yeni bir proje hazırlıyor.

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Vasiliy Shpak, merkez bankasına ve Dijital Kalkınma Bakanlığı’na ülkenin petrol sahası ekipmanını kripto para madenciliği için kullanmak için bir teklifte bulunduğu bildiriliyor.

Hazırlanan bir rapora göre, hükümetten orijinal olarak yerel petrol ve gaz şirketlerinden gelen bir girişim hakkında geri bildirimde bulunması istendi. Firmalar yakındaki veri merkezlerine güç sağlamak için doğal gaz kullanmayı özellikle önerdiler.

Bu tür bir doğal gaz, petrol sondajının bir yan ürünüdür. Ancak uygun gaz altyapısının yüksek maliyeti nedeniyle, genellikle fazla gaz boşa harcanabilir.

Shpak’ın mektupta belirttiğine göre, Bitcoin madenciliği için gaz kullanılması, dijital para birimi çıkarmanın hibrit modülleri yoluyla termal üretimde doğal gaz kullanımının verimliliğini potansiyel olarak artırabilir.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçen hafta petrol ticaretini çözmek için kripto para kullanmanın erken olduğunu ifade etmişti. Başkan ayrıca kripto paraların küresel olarak fon transferdeki potansiyeline değinmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%