Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 3.200 Dolar Değerindeki Eşofmanı

Dünyanın en zengin devlet başkanları arasında ilk sıralarda yer alan Vladimir Putin'in giydiği Loro Piana marka eşofmanların yüksek fiyatı gündeme girdi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 3.200 Dolar Değerindeki Eşofmanı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Vladimir Putin ismine hepimizin kulakları aşinadır. Zira biz unutmak istesek de medya buna kolay kolay izin vermez. Çünkü Rusya Devlet Başkanı’nın yaptığı her olay, yazılı ve görsel basında zirvede yer almayı başarıyor. Açıkçası bu durumu Putin’in ilginç kişiliği de tetikliyor. Artık onu, vücudunun üst tarafını sergilediği balık avında ya da dalgıç kıyafetiyle suda görünce şaşırmıyoruz. Çünkü başkan, bu görüntülere bizi fazlasıyla alıştırdı. Çoğu kişiye göre yaşlı başkanın bu görüntüleri vermesindeki amaç, halktan birisi olduğunu kanıtlamak. Aslına bakılırsa görüntüleriyle büyük bir sempati de kazandı. Ta ki son olaya kadar.

Rus lider Vladimir Putin, Başbakan Dmitry Medvedev ile bir spor salonuna gitti ve buradaki fotoğraflarının kamuoyuyla paylaşılmasına izin verdi. Buraya kadar elbette her şey normal. Ama unutulan bir detay vardı, başkanın üzerinde bulunan 3.200 dolarlık eşofmanlar! Halktan birisi olduğunu kanıtlamaya çalışan birinin, ülkesi ekonomik açıdan sıkıntıdayken böyle bir eşofmanla poz vermesi, hak verirsiniz ki pek de hoş karşılanmaz. Öyle de oldu! Loro Piana markalı lüks eşofmanlar halktan büyük tepki aldı. Tepkinin büyük olmasındaki nedenlerden biri de Rusya’da, tıbbi cihazlara kadar çok sayıda yabancı üretimin ülke içindeki satışının yasak olmasından kaynaklanıyordu. Çünkü bu başkanın üzerindeki eşofmanlar İtalyan markalıydı. Hal böyle olunca da Putin, kaş yapalım derken sanırım göze birazcık zarar verdi. Şimdi hep birlikte pahalı fiyat etiketiyle bilinen eşofmanları inceleyelim.

İşte karşınızda Rusya Devlet Başkanı’nın giydiği lüks eşofmanlar:

Vladimir Putin’in Giydiği Loro Piana Markalı Lüks Eşofmanlar

Takım 3.200 Dolar

Vladimir Putin'in Giydiği Loro Piana Markalı Lüks EşofmanlarLoro Piana markalı eşofmanın altı 1.425, kapüşonlu üstü ise 1.795 dolar. Toplamda da 3.200 dolar gibi bir fiyata denk geliyor. Bu fiyatın içinde Putin’in ayakkabıları, kol saati ve tişörtü yok. Bu Pahalı takımın %50’sinin kaşmir, %50’sinin ise ipekten yapıldığını söyleyebiliriz. Zaten İtalyan markası olan Loro Piana, kaşmir ve ipek tasarımlarıyla ünlüdür. Ayrıca üzerindeki eşofmanın spor yapmaya uygun olmadığını da belirtelim. Çünkü kaşmir ve ipek, ter emen kumaş çeşitlerinden değildir.

Medya daha çok, Putin’in sporu tamamladıktan sonra yorgun ve terli olmamasına dikkat çekmiş. Ayrıca ikili spordan sonra barbekü yapmış ve üzerine bir de çay içmiş. Bunların hepsi bir araya toplanınca, görüntülerin de şov amaçlı olduğu kanısına varılmış.

Vladimir Putin'in Giydiği Loro Piana Markalı Lüks EşofmanlarSonuçta Rusya Devlet Başkanı Sochi’de görüntülendiği spor salonuna gittiği için pişman olmuş olmalı. Ya da üzerine o eşofman takımını giydiği için! Ama bu ünlü kişiliğin diğer pahalı eşyalarına baktığımızda, 3.200 dolarlık eşofman devede sinek gibi kalıyor. Yoksa siz Putin’in lüks harcamalarını ve tutkularını bilmiyor musunuz? Rus liderin 700.000 dolar değerinde bir saat koleksiyonu ve cumhurbaşkanlığı jetinde 76.000 dolar değerinde tuvaleti bulunuyor. Dahası, 700 otomobilin sığabildiği garajının sayısız siyah Mercedes ile dolu olduğu da gelen rivayetler arasında.

Dünya kamuoyundan hiçbir zaman düşmeyen Putin, sanırım bu kez sevenlerini üzdü. Yaptığı her hareket olay olan devlet başkanı ve lüks eşofman takımı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın