Yatırım yapmaya başla!

Rus Hava Yolu Şirketinin Milyoner Ortağı Uçak Kazasında Hayatını Kaybetti

Rusya’nın en büyük özel hava yolu şirketi S7’nin ortağı olan Natalia Fileva’nın uçak kazasında ölmesi olay yarattı. Detaylar aşağıda;
Rus Hava Yolu Şirketinin Milyoner Ortağı Uçak Kazasında Hayatını Kaybetti

Rusya’nın en büyük özel hava yolu şirketi S7’nin ortağı Natalia Fileva’nın uçak kazasında hayatını kaybetmesi tüm dünyada manşet oldu. Nitekim dün gerçekleşen kaza, pek çok yönden soru işaretleriyle doluydu. Bunlardan bir tanesi Rusya’nın en zengin kadınlarından bir tanesinin, çok daha güvenilir bir uçak tercih edebilecek servete sahipken neden böyle bir uçak modeliyle havalandığıydı.

S7’nin başkanı ve büyük bir hissedarı olan 55 yaşındaki Fileva’nın hava yolunun, Rus devlet hava yolları Aeroflot’un ardından ikinci en büyük hava yolu şirketi olduğu biliniyordu. Rus firma yaptığı açıklamada, trajedinin koşullarının henüz bilinmediğini belirtti.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Fileva’nın servetinin en az 670 milyon dolar olduğu kaydedildi.

Natalia Fileva Serveti En Az 670 Milyon Dolar Ayrıca Fileva’nın hayatını kaybettiği Almanya’daki uçak kazasında yanında babasının da bulunduğu aktarıldı. Kaza hakkında konuşan kaynaklar ise Fileva’nın Almanya’ya babası ile birlikte tedavi için gittiğini, uçak pilotunun da yaşamını yitirdiğini söyledi. Uçak kazası ile ilgili soruşturmanın, Rus uzmanlarının da yer alacağı uluslararası bir komisyon tarafından yürütüleceği verilen bilgiler arasında yer aldı.

Frankfurt Havalimanı yakınlarındaki küçük uçaklar tarafından kullanılan bir sahaya inecek olan uçağın alçalma sırasında süratinin artıp irtifa kaybı yaşadığı dile getirildi.

Natalia Fileva Uçak Kazasında Hayatını KaybettiAlınan bilgilere göre Epic-LT tipi özel uçak, yere düştüğü anda ise alevler içinde yanmaya başladı. Uzmanlar karbonfiber gövdeye sahip olan uçağın bu yönüyle uçan Ferrari olarak tanımlanabileceğini ve hata kaldırmadığını öne sürdü.

İlgili haberlerde Globus Airlines’ı da içeren S7’nin geçen yıl 16 milyon civarında yolcu taşıdığı kaydedildi. Hayatını kaybeden Fileva’nın hedefleri ise hava seyahatinin çok daha ötesindeydi. Nitekim Filava, 2016 yılında Elon Musk’ın SpaceX’i ile rekabet edebilmek için Sea Launch platformunu satın almıştı. Anlaşma geçen yıl tamamlanırken S7 bir kargo uzay aracı geliştirmek için tasarımcı işe almıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum