Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rockefeller Çiftinin Sanat Koleksiyonuna 1 Milyar Dolar Değer Biçildi!

David Rockefeller ve eşi Peggy Rockefeller’in Christie’s Müzayede Evi’nde açık artırmaya çıkarılacak sanat koleksiyonunun rekor kırması bekleniyor. İşte haberin detayları;
Rockefeller Çiftinin Sanat Koleksiyonuna 1 Milyar Dolar Değer Biçildi!
Son Güncelleme: 
Yorum

20 Mart 2017’de 101 yaşında hayatını kaybeden ünlü milyarder David Rockefeller ve 1996’da ölen eşi Peggy Rockefeller’in sanat koleksiyonu, Christie’s Müzayede Evi’nde satışa çıkartıldı. ABD’li ünlü milyarderin ve hayırsever eşinin birbirinden değerli parçalarının bulunduğu sanat koleksiyonundan elde edilecek gelir David Rockefeller’ın vasiyeti üzerine yardım kuruluşlarına bağışlanacak.

İlaveten; tahminlere göre 3 gün sürecek açık artırmanın toplam değeri 1 milyar dolara ulaşarak rekor kıracak. Neticede; Rockefeller çiftine ait yüzlerce parçanın yer alacağı açık artırmadaki önemli eserler arasında Pablo Picasso, Vincent Van Gogh, Paul Gauguin ve Henri Matisse imzalı olanlar da var.

Bugün başlayan açık artırmada David ve Peggy Rockefeller çiftine ait birbirinden değerli eserler satılacak.

David ve Peggy Rockefeller Çifti2000’in üzerinde parçanın bulunduğu söylenen ve hem New York Rockefeller Merkezi’ndeki açık artırma odalarında hem de online olarak gerçekleştirilecek müzayedenin toplam fiyatı milyon, hatta belki de milyar dolarları bulacak.

Tahminler arasında, Rockefeller açık artırmasının ünlü modacı Yves Saint Laurent’in 443 milyon dolarlık açık artırmasını geçeceği öngörüsü de var.

David ve Peggy Rockefeller Çifti Sanat Koleksiyonu Rekor KıracakZaten milyarder çiftin resim, heykel, seramik, mobilya ve aksesuarlardan oluşan koleksiyonunda öyle parçalar var ki birkaç tanesinin toplam Yves Saint Laurent’in rekorunu kırabilir. Örneğin; Pablo Picasso’nun (Young Girl with a Basket of Flowers – Çiçek Sepetiyle Genç Kız) isimli tablosu gibi.

Keza söz konusu tablonun 100 milyon dolar civarında bir fiyata satılması bekleniyor.

Pablo Picasso’nun (Young Girl with a Basket of Flowers - Çiçek Sepetiyle Genç Kız) TablosuBunun yanında Fransız ressam Claude Monet’in Water Lilies in Bloom isimli eserinin de 50 ila 70 milyon dolar arasında bir fiyata satılacağı tahmin ediliyor.

Neticede tarihe geçeceği söylenen açık artırmanın sonuçları merakla bekleniyor. 500 milyon dolar, hatta 1 milyar dolar getirisi olması beklenen müzayededen elde edilecek gelirin bağışlanacağı kurumlardan bir tanesinin Rockefeller ailesi tarafından kurulmuş Museum of Modern Art olduğunu da ayrıca belirtelim.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu