Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Roblox Adlı Oyun Sessiz Sedasız Minecraft’ı Yerinden Etti

Bilindiği üzere Minecraft dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisi. Ancak Roblox adlı oyun ismi çok duyulmamış olmasına rağmen sessiz sedasız kullanıcı sayısı olarak Minecraft’ı geride bıraktı.
Roblox Adlı Oyun Sessiz Sedasız Minecraft’ı Yerinden Etti
Son Güncelleme: 
Yorum

Günümüzde oyun pazarı her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Pek çok farklı türde oyun geliştiriliyor ve bunlardan bazıları günlük milyonlarca kullanıcı tarafından oynanır hale geliyor. Bazı oyunlar sürekli gündemden düşmezken kimi oyunlar ise sessiz sedasız kullanıcı sayısını artırmayı başarıyor. Bu oyunlardan en dikkat çekeni ise Roblox olmakta.

Oyun 2004 yılında piyasada yerini almış olmasına rağmen çok fazla kişi tarafından bilindiğini söylemek zor. Ancak açıklanan veriler oyunun arkasında sessiz bir kullanıcı kitlesinin olduğunu gösteriyor. Daha çok küçük yaş grubuna hitap eden oyunun, son yılların popüler yapımı Minecraft’tan bile daha fazla oynandığı görülüyor.

Roblox’tan Büyük Başarı

Roblox’tan Büyük Başarı

Roblox atmosfer itibariyle Minecraft’a son derece benzerlik gösteren bir oyun olarak biliniyor. Oyuncuların büyük bölümünün ağırlıklı olarak 8-18 yaş arası kullanıcılar olduğu belirtiliyor. Bilindiği üzere Microsoft’un geliştiricisi olduğu Minecraft, geçtiğimiz dönem aylık 91 milyon kullanıcıya sahip olduğunu duyurmuştu.

Roblox cephesinden gelen veriler ise rakibi Minecraft’ı geride bıraktığını gösteriyor. Geliştirici şirketin CEO’su Davic Baszucki büyük başarı elde ettiklerini vurgulayarak, “Bundan on beş yıl önce yapımına başladığımız Roblox’ı, insanları oyun yoluyla bir araya getirme vizyonunu benimseyerek, istikrarlı bir şekilde geliştirme kararı aldık. Bu geliştirme kararının dünyanın dört bir yanından gelen insanları kucaklamasını istiyorduk.” diye konuştu.

Oyunun sadece 100 kişi ve bir grup geliştirici tarafından hayatına başladığını belirten yetkili, bugünlere yaratıcılık, işbirliği ve hayal gücü felsefeleri ile geldiklerini söyledi.

Minecraft’ı Geride Bıraktı

Minecraft’ı Geride Bıraktı

Oyun dünyasında Minecraft’ın uzun yıllardır bilindiğini ve son derece popüler olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Roblox’un sessiz sedasız Minecraft’ı geride bırakmış olması oldukça şaşırtıcı. Açıklanan rakamlar sonrası Microsoft’tan herhangi bir cevap gelmezken, Minecraft yayıncılarının yapacağı yayınlardan çok ümitli.

Oyun PC, Xbox One ve mobil platformlarda günlük milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Roblox’un ilgi çeken özelliklerinden birisi ise oyuncularına para kazandırıyor olması Sessiz sedasız Minecraft’ı geride bırakan Roblox’un adını önümüzdeki günlerde daha çok duyacak gibiyiz. Oyunu hakkında fikir sahibi olmak için aşağıdaki fragmanı izleyebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu