Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Robinhood’un Halka Arzı SEC Soruşturması Nedeniyle Gecikti

Firma Temuz ayı içerisinde halka arzı başlamayı hedefliyordu.
Robinhood’un Halka Arzı SEC Soruşturması Nedeniyle Gecikti

Kripto para hisse senedi ticareti uygulaması Robinhood’ın, menkul kıymetler düzenleyicilerinin devam eden bir incelemesi nedeniyle ilk halka arzında ilerlemek için mücadele ettiği bildiriliyor.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Robinhood’u kripto para yatırımlarına dair sorgulamaya devam ediyor. Bu durum firmanın halka arz planlarının gecikmesine neden oluyor.

Hedef Haziran Ayıydı

Hedef Haziran Ayıydı

Şirket, Mart ayından bu yana kripto para tekliflerini genişletiyor, işgücünü artırıyor ve daha fazla kripto ticaret çifti ekliyor. Raporda, Robinhood’un halka arz planının sonbahara kadar ertelenebileceği belirtildi. Daha önce bildirildiği gibi, Robinhood halka arzını Haziran ayında başlatmayı planlıyordu.

Geçtiğimiz haftalarda bu teklif Temmuz ayına ertelenmişti. ABD’nin hisse senedi ve kripto ticareti yapmak için en popüler uygulamalardan biri olan Robinhood, Mart ayında SEC’e gizli bir şekilde halka arz taslağı sunmuştu.

2018 yılında kripto para ticaretini başlatan firma, büyüyen işlem hacmi ile bu yılın ilk çeyreğinde kullanıcı sayısını 6’ya katladığını duyurmuştu. Robinhood’un bu yılki muazzam büyümesi, şirketin GameStop hisse senedi ticaretini, askıya almasına rağmen yaşandı.

GameStop ile ilgili sorunların yanı sıra Robinhood, deneyimsiz yatırımcılara alım satım hizmetleri sunduğu iddia edildikten sonra kamuoyunda eleştirilere maruz kalmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum