Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Robinhood Cüzdan Uygulamasını Sınırlı Sayıda Kullanıcıya Açtı

Şirket bir süredir üzerinde çalıştığı kripto cüzdan uygulamasını test etmek için 1.000 kullanıcı seçti. Detaylar haberde…
Robinhood Cüzdan Uygulamasını Sınırlı Sayıda Kullanıcıya Açtı
Yorum

ABD merkezli finansal hizmet sağlayıcısı olan Robinhood, bir süredir kripto para piyasasına yönelik girişimlerde bulunuyor. Firmanın geçtiğimiz aylardan bu yana kripto para cüzdan uygulaması üzerinde çalıştığı biliniyordu.

Robinhood konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı ve kripto cüzdan uygulamasının test aşamasını resmen duyurdu. Buna göre firmanın seçmiş olduğu 1.000 müşteri, cüzdan uygulamasını kullanabilecek.

Test sürecinin Mart ayına kadar 10.000 kişiye kadar genişletilmesi planlanıyor. Seçilen müşteriler maksimum 10 işlem yapabilecek ve 2.999 dolara kadar kripto para çekimi gerçekleştirebilecek.

Test Kullanıcılarının KYC Yapması Gerekiyor

Test Kullanıcılarının KYC Yapması Gerekiyor

Robinhood, beta test kullanıcılarının, temel işlevlerin test edilmesine ve ve ürünün son sürümünü bilgilendirmek için kritik geri bildirim sağlanmasına yardımcı olacağını söylüyor. Kullanıcıların test aşamasından yararlanması için KYC yapması gerekiyor.

Robinhood geçtiğimiz yıl toplam kripto kullanıcı sayısında önemli bir artış yaşadı. Şirketin işlem bazlı gelirlerinin %50’den fazlası kripto ticaretinden geldi. Kripto gelirleri ikinci çeyrekte 233 milyon dolar olan rekor seviyeden üçüncü çeyrekte 51 milyon dolara kadar düşmüştü.

Finansal hizmet uygulaması Dogecoin geçtiğimiz yıl 10’a katlandığında ticaretini geçici olarak kısıtlamıştı. Kripto cüzdanının piyasaya sürülmesiyle ticaret platformu, müşterilerini blok zinciri ekosistemine güvenli bir şekilde bağlamayı hedefliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu