Yatırım yapmaya başla!

Robert Mueller’in Bugün Açıklaması Beklenen Raporu ve Jerrold Nadler İfadeleri

ABD'de yer yer gündeme gelen davaya dair yeni ayrıntılar bugünkü açıklanacak raporda yer alacak. Nadler'in gelişmeye dair söylemleri şöyle;
Robert Mueller’in Bugün Açıklaması Beklenen Raporu ve Jerrold Nadler İfadeleri

Başsavcı William Barr, özel avukat Robert Mueller’in Perşembe günü saat 09: 30’da yapılması planlanan bir basın toplantısı sırasında 2016 seçimlerinde Rus müdahalesiyle ilgili merakla beklenen raporunu cevaplayacak.

Adalet Bakanlığı, yaklaşık iki yıl önce Bay Mueller’i atanan ve çalışmalarını denetleyen Avukat Yardımcısı Rod Rosenstein’ın da hazır olacağını bildiriyor.

Adalet Bakanlığı’ndan üst düzey bir yetkili, basın toplantısında Bay Barr’ın muhtemelen raporun genel bir özetini açıklayacağını ve bununla ilgili “süreç sorularını” ele alacağını ifade etti. Beyaz Saray ise rapor hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Adalet Bakanlığı ve Beyaz Saray İletişimdeydi

İki Birim Gelişme Üzerine İletişimdeydiAdalet Bakanlığı raporun yayınlanması için zaman zaman Beyaz Saray ile planlar hakkında iletişim kurmaktaydı. (Örneğin Beyaz Saray avukatı Emmet Flood adında, Barr’ın rapor özetini göndermesinden önce milletvekilleri gelişmesi.) Ancak yetkililer, genel avukatın Başkan Trump’ın isteği üzerine basın toplantısı yapmaktan kaçındığını söyledi.

Basın toplantısı Washington’un yaklaşık 400 sayfalık bir raporu beklediğini biliyor. Yeniden düzenlenmiş haliyle, Barr’ın Perşembe günü kamuoyuna açıklaması bekleniyor. O ve yardımcıların son üç haftayı, belgeyi gözden geçirmek ve hassas bilgilerin söylediklerini karartmaya harcadıkları ifade ediliyor.

Jerrold Nadler

Jerrold Nadler'in SöylemleriRaporun yayınlanmasından önce bile, Yargı Komitesi Başkanı Jerrold Nadler, Bay Barr’ın belgeyi Kongre ve halkla paylaşma süreciyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Nadler Twitter’dan “Mueller raporunu gözden geçirmek için AG neden yarın sabah bir basın toplantısı düzenliyor?” demişti. (Bay Barr’ın ve raporun tamamının zaten kamuoyunun ilgisini çekmeyeceğini açıklamaya çalıştığını ifade ettti.)

Bay Nadler, Adalet Bakanlığı’nın ofisine raporu, Bay Barr’ın basın toplantısından sonra Perşembe günü öğlen saatlerine kadar alamayacağını bildirdi.

Çarşamba akşamı Nadler, yeni bir raporun etkisini köreltmek amacıyla Bay Trump adına, Bay Barr’ı “medya kampanyası yürütmek” ile suçladığı kendi basın toplantısına cevap vermişti.

Rapor Açıklanacak Ancak Saati Belirsiz

Raporun Açıklanma Saati Belirsiz“Başsavcı, raporun gerçeklerinin kendileri için konuşmasına izin vermek yerine, Mueller’in neredeyse iki yıllık soruşturmasını döndürmek için eşi görülmemiş adımlar attı.” sözleri ile dikkat çekmişti..

Üst düzey bir Adalet Bakanlığı yetkilisi, özel danışmanın raporunun öğlen 11:00 itibarıyla Capitol Tepesi’ne gönderileceğini doğruladı. Yetkili, milletvekillerinin ve personelinin raporun kompakt disklerle ilgili kopyalarını alacağını da ekledi.

Adalet Bakanlığı daha önce Perşembe günkü raporun yayınlanacağını duyurmuş ancak net bir zaman belirtmemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum