Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple Kurucusu, Greenpeace ile Bitcoin için Kampanya Başlatıyor

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen ve Greenpeace, Bitcoin'in iş kanıtı algoritmasını kullanmayı bırakması gerektiğini düşünüyor.
Ripple Kurucusu, Greenpeace ile Bitcoin için Kampanya Başlatıyor
Yorum

Ripple’ın kurucu ortağı ve Kripto milyarderi Chris Larsen, Greenpeace ile beraber Bitcoin topluluğunun güç kullanımını azaltması için harekete geçiyor. Larsen “İklimi Değil, Kodu Değiştir” kampanyasını başlatıyor.

Bloomberg’de yer alan rapora göre Greenpeace ve Larsen dahil olmak üzere birçok iklim aktivisti kuruluş, Bitcoin topluluğunu halihazırda önemli miktarda elektrik kullanan işlemleri düzenleme şeklini değiştirmeye teşvik etmek için bir “İklimi Değil, Kodu Değiştir” kampanyası başlatmayı planlıyor.

PayPal, Venmo uygulaması, Goldman Sachs gibi şu anda Bitcoin ile çalışan çok sayıda şirketin gelecekte PoW sistemine karşı duracağı iddia ediliyor.

Larsen ilerleyen süreçte Ethereum’un değiştiğinde, Bitcoin’in aykırı bir yapıya sahip olacağını belirtiyor. Ethereum’un ilerleyen süreçte enerji kullanımını yüzde 99’a kadar azaltacağına inanılan Hisse Kanıtı (PoS) olarak bilinen yeni bir sisteme geçebileceği konuşuluyor.

Larsen ayrıca, kısmen Bitcoin’in bir şeyler değişmediği sürece yatırımcılara olan çekiciliğini kaybedeceğine inandığı için kampanyaya 5 milyon dolar katkı sağlayacağını belirtti.

Larsen açıklamasında, “En akıllıca hareket muhtemelen Bitcoin’den ayrılmak olacaktır. Bitcoin’in yaptığı zaten sürdürülemez bir hareket tarzı. Bitcoin ve Ethereum’un başarılı olduğunu görmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Elon Musk’ın Çıkışı ile Duyarlılık Arttı

Dünyanın en zengin insanlarından ve kripto para destekçisi Elon Musk, geçtiğimiz yıl elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın Bitcoin’i ancak madenciliğin en az yüzde 50’si yenilenebilir enerjiye dayandıktan sonra ödeme olarak kabul etmeye devam edeceğini söylemişti.

Musk’ın bu çıkışı Bitcoin’e yönelik çevresel kaygıları daha da artırdı. Larsen, Bitcoin’in elektrik tüketimi sorununun, ağın kodunu yumuşak veya sert bir bölünme yoluyla değiştirerek çözülebileceğini öne sürüyor. Birçok Bitcoin destekçisi, ağda yapılacak radikal bir değişikliğe karşı çıkıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%