Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase’den Bitcoin Öngörüsü: Dijital Altın Olabilir!

Kripto para borsası Coinbase, Bitcoin’in dijital altın olarak kabul görmesi halinde yeni yatırımcıları kendisine çekebileceğini belirtti. Detaylar geliyor...
Coinbase’den Bitcoin Öngörüsü: Dijital Altın Olabilir!
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasaları, Federal Rezerv’in gelecekteki faiz oranı indirimlerinin hızı konusunda temkinli bir duruş sergilemesinin ardından diğer risk varlıklarıyla birlikte kayıplarını artırıyor. ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Bitcoin’in geleceğine ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

Coinbase araştırma raporunda, altının daha iyi performans gösterdiğini ve bunun Bitcoin’e (BTC) fayda sağlayabileceğini söyledi. Borsa, piyasanın faiz indirimlerine ilişkin son dönemdeki şahin görüşleri göz önüne alındığında, altının performansının, FED’in faiz oranlarındaki değişikliklere göre enflasyon üzerinde aşırı ağırlık oluştuğunun sinyalini verdiğine dikkat çekti.

Coinbase belirli enflasyon artışlarının beklenenden daha sorunlu bir şekilde gerçekleşebileceğine dair genel bir inancın sinyalini verdiğini belirtti. Borsanın analisti David Han, Bitcoin’in bir ‘dijital altın’ biçimi olarak artan kabulünün, bu rejimde yeni bir yatırımcı kümesinin gelmesini mümkün kılabileceğini söyledi.

Han değerlendirmesinin devamında, “Sonuç olarak, fiyat keşfi sırasında volatilite devam etse bile düşüşlerin önceki döngülere kıyasla daha agresif bir şekilde satın alınacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Enflasyonun tamamen bastırılamayabileceğine dair diğer makroekonomik sinyallerin yanı sıra, ABD istihdam piyasası yukarı yönlü sonuçlar açıklıyor. ABD’de Mart ayına ilişkin tarım dışı istihdam 303 bin ile beklenti üstü gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner

Coinbase araştırma raporunda, ABD’de spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) piyasaya sürülmesinin ardından kripto para biriminin sermayeye daha geniş erişiminin volatilitenin azalmasına neden olabileceğine yer verdi.

Borsa spot ETF’ler tarafından açılan sermayenin önceki 2020-21 döngüsü ile bugün arasındaki piyasa yapısındaki en temel değişimi temsil ettiğini söyledi.

BTC 4 saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Sermaye girişlerinin, bu ayın sonunda gerçekleşecek Bitcoin yarılanması ve diğer olumlu katalizörlerle birleşmesi, Coinbase’in yılın ikinci çeyreği için kripto pazarlarına yönelik görünümü konusunda hala büyük ölçüde olumlu kalmasını sağlıyor.

Bitcoin’in dört yılda bir görülen yarılanmasının 20 Nisan’da gerçekleşmesi bekleniyor. Madenci ödüllerini yüzde 50 oranında azaltacak yarılanma olayı ile blok ödülü 6,25 BTC’de 3,125 BTC’ye düşürülecek. Tarihsel olarak her yarılanma olayını takip eden yıl içerisinde Bitcoin’de güçlü boğa rallileri gerçekleşti.

BTC geçen ay 73.700 doları aşarak Kasım 2021’den bu yana ilk kez tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu aynı zamanda kripto para biriminin tarihinde ilk kez halving öncesinde tarihi zirvenin görülmesine neden oldu. Kripto para birimi yazım itibarıyla 67.600 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.