Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kaiko Açıkladı: BTC’de Halving Sonrası Zirve Ne Zaman Görülecek?

BTC'nin geleceği yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Nisan yarılanmasından sonra fiyatın zirveyi ne zaman görebileceğine ilişkin önemli açıklama geldi! Detaylar;
Kaiko Açıkladı: BTC’de Halving Sonrası Zirve Ne Zaman Görülecek?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin halving (yarılanma) olayının önümüzdeki 15 gün içinde gerçekleşmesi planlanıyor. Piyasa uzmanları, tarihsel veriler doğrultusunda, bu gelişmenin yeni fiyat zirveleri belirleyerek aylar sürecek bir boğa koşusunu tetikleyebileceğine dikkat çekiyor.

Kripto veri analiz platformu Kaiko, bugünkü paylaşımında, “Bir sonraki BTC yarılanmasından ne beklenmeli?” sorusunun cevabını aradı.

Kaiko, BTC’nin 20 Nisan’da gerçekleşmesi beklenen etkinlikten sonraki dokuz ila on iki ay içinde yeni bir zirve kaydedebileceğine inanıyor.

Bitcoin’in Yarılanma Sonrası Rallisi

Kaiko, Bitcoin yarılanma olaylarının kısa vadeli fiyat etkisinin geçmişte karışık olduğunu, ancak tarihsel verilerin, BTC’nin değerinin yarılanmadan sonraki bir yıl içinde artma eğiliminde olduğunu açıklığa kavuşturduğunu belirtti.

Kaiko'dan BTC Halving Grafikleri Geldi
Kaynak: X / @KaikoData

Söz konusu durumun, yükseliş eğilimi olarak görülmesinin ana nedenlerinden biri olduğunu açıkladı. Kaiko’nun paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

GCM Yatırım Banner

“BTC yarılanmasının kısa vadeli fiyat etkisi geçmişte karışıktı, ancak tarih, BTC’nin yarılanmadan sonraki 9 ila 12 ay içinde artma eğiliminde olduğunu ve bu durumun genel olarak yükseliş eğilimi gösterdiğini gösteriyor.”

Yaklaşan yarılanma, madencilerin işlemleri doğrulamak için kazandıkları ödülleri yarı yarıya azaltacak. Bir önceki yarılanma ödülleri 6,25 BTC’ye düşürmüştü; bir sonraki yarılanma ise ödülleri 3,125 BTC‘ye düşürecek.

Kasım 2012, Temmuz 2016 ve Mayıs 2020’deki önceki yarılanmaların ardından BTC, olaylardan sonraki 12 ay içinde sırasıyla yüzde 9.000, yüzde 4.000 ve yüzde 700 getiri kaydetti.

BTC’nin ne kadar yükseleceği şu an için belirsizliğini korusa da, analistlerin büyük bölümü dijital varlığın yüzde 200 oranında artış gösterebileceğini tahmin ediyor.

Geçtiğimiz ay ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, yalnızca yarılanma olayının Bitcoin’in yükselişini destekleyebileceği inancını destekleyen tarihsel kanıtların sınırlı olduğu ve bunu biraz spekülatif hale getirdiği konusunda uyarmıştı. Kripto ticaret platformu, BTC fiyatının sadece yarılanmadan değil, diğer faktörlerden de etkilendiği konusunda ısrarcı bir tutum sergilemişti.

BTC Fiyatı Gün İçinde Yükselişini Sürdürüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Piyasa değeriyle en büyük kripto para birimi olan BTC’nin fiyatı, haber yazımı itibarıyla son 24 saat içindeki yüzde 4’lük yükseliş hareketiyle 68.900 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.