Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyarder İsimden Bitcoin Yorumu: Belki de Yeni Altındır

Milyarder isim Steve Cohen, Bitcoin’in yeni altın olabileceğini ve kripto ekosisteminin bir parçası olduğunu söyledi. Ayrıntılar geliyor...
Milyarder İsimden Bitcoin Yorumu: Belki de Yeni Altındır
HABER GİRİŞ

Milyarder iş insanı Steve Cohen, katıldığı röportajda Bitcoin ve kripto paralara ilişkin açıklamalarda bulundu. Cohen oğlu nedeniyle bir miktar Bitcoin’e sahip olduğunu söyledi. Oğlunun BTC ile ilgilendiğini ve kendisinin Coinbase’de nasıl işlem yapacağını öğrendiğini belirtti.

Bitcoin’i yakından takip etmediğini belirten Cohen, “Bu benim yaptığım bir şey değil. Nüfusun buna inanan bir kesimi kesinlikle var ve belki de bu yeni altındır. Bilmek zor.” açıklamasını yaptı.

Milyarder, Bitcoin hakkında güçlü bir fikrinin olmadığını, bunun kullanım senaryolarıyla ilgili olduğunu belirtti. Cohen sözlerini, “Kripto, kullanım senaryoları geliştirecek mi? Bilirsiniz, Bitcoin ilginç ama tüm ekosistemin sadece bir parçası” ifadeleri ile sürdürdü.

Cohen, hisse senedi piyasasını bir balon olarak görmediğini, daha fazla olumlu yön olduğunu belirterek, “Benim görüşüme göre bu gerçekten kalıcı bir şey… Büyük kazananlar ve büyük kaybedenler olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Milyarder, yapay zeka (AI) uygulamalarının ortaya çıkışının kendisine en iyi şirketlerin bazılarının sahneye çıktığı 90’lı yılları hatırlattığını söyledi. Yakın gelecekte pek çok yeni ismin ortaya çıkabileceğini öne sürdü.

GCM Yatırım Banner

Federal Rezerv’in para politikasına da değinen Cohen, bu yıl üç faiz indiriminin makul olacağını belirtti. Enflasyonun bir ölçüde kontrol altına alındığını ifade eden Cohen, buna karşın FED’in yüzde 2’lik enflasyon hedefine ulaşmasının “zor” olacağını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.