Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin için Yapılan Son Anket: Yüzde 38’i Yok Olmasını Bekliyor

Deutsche Bank tarafından yapılan son ankette katılan yatırımcılar, Bitcoin’e dair beklentilerini paylaştı. Ayrıntılar haberde…
Bitcoin için Yapılan Son Anket: Yüzde 38’i Yok Olmasını Bekliyor
HABER GİRİŞ

Almanya merkezli yatırım bankası Deutsche Bank (DB) tarafından Mart ayında yapılan bir ankete göre, perakende yatırımcılar ilk çeyrekte kripto para birimlerine karşı daha olumlu bir tutum ortaya koydu.

Raporda, tüketicilerin 2024’ün ilk çeyreğinde kripto konusunda daha olumlu hale geldiği ve yüzde 1’den azı bunların geçici bir moda olduğunu düşündüğüne yer verildi. Anket, perakende yatırımcıların dünyanın en büyük kripto para biriminin görünümü konusunda aşırı iyimser olmadıklarını gösterdi.

Katılımcıların yüzde 10’u BTC’nin yıl sonuna kadar 75.000 doları aşmasını beklediklerini söylüyor. Bitcoin yazım itibarıyla 68.800 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ankete katılanların üçte birine yakını, fiyatın 2024 sonuna kadar 20.000 doların altına düşmesini beklediklerini ve katılımcıların yüzde 50’sinden fazlası önümüzdeki iki yıl içinde başka bir büyük kripto para biriminin çöküşünden endişe duyduklarını söyledi.

Katılımcıların yüzde 40’ı Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda gelişmesini beklediklerini söylerken neredeyse %38’i dijital varlığın ortadan kaybolmasını beklediğini bildirdi. Tüketicilerin yüzde 78’i kripto para birimlerini bir tür emtia, yüzde 76’sı alternatif varlık ve yüzde 74’ü bir değer deposu olarak görüyor.

GCM Yatırım Banner

Raporda, yüzde 65’i bunu nakit paranın yerini alan bir şey olarak görürken, yüzde 52’si ise kripto para birimlerini önemli bir varlık sınıfı ve ödeme yöntemi olarak tanımladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.