Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Riot Games, League of Legends Oyuncularından COVID-19 için Bağış Toplayacak

Popüler oyun League of Legends’in geliştiricisi Riot Games, COVID-19 ile mücadele amacıyla bağış kampanyası başlatıyor.
Riot Games, League of Legends Oyuncularından COVID-19 için Bağış Toplayacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en çok oynanan oyunları arasında League of Legends, her gün milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Riot Games tarafından geliştirilen oyunun e-spor turnuvaları düzenleniyor ve büyük şirketler bu müsabakalara sponsor oluyor. Böylesine büyük bir kitleye ev sahipliği yapan oyunun geliştiricileri, dünyada olup bitenlere de kayıtsız kalmıyor.

Bilindiği üzere son dönemde tüm dünyada Corona virüsü etkisini gösteriyor. Çin’in Wuhan kentinde ilk olarak görülen virüs kısa sürede neredeyse dünyanın her yerine yayıldı. Son rakamlara göre salgından dolayı hayatını kaybeden insan sayısı 500 bin rakamına ulaşmak üzere. Dünya genelinde 9.8 milyon insan ise bu virüsten dolayı enfekte oldu.

Google, Apple, Facebook Microsoft gibi pek çok şirket COVID-19 ile mücadele kapsamında bağış kampanyaları ve etkinlikler düzenliyor. Popüler oyun League of Legends’in geliştiricisi Riot Games’in de benzer bir kampanya başlattığı duyuruldu.

Riot Games Bağış Toplayacak

Riot Games Bağış Toplayacak

Dev oyun geliştiricisinden yapılan açıklama ile COVID-19 ile mücadeleye destek amacıyla bağış toplanacağı duyuruldu. Düzenlenen kampanya ile League of Legends oyunu içerisinde özel içerikler kendisini gösteriyor. Bu içerikler sırasıyla şu şekilde gösteriliyor.

  • Cerrah Shen kostümü ve renkleri
  • Hemşire Akali kostümü ve renkleri
  • Doktor Kennen kostümü ve renkleri
  • Akali’den Sevgilerle! ifadesi
  • Cerrah Shen, Hemşire Akali ve Doktor Kennen çerçeveleri ve simgeleri
  • Tüm içerikleri kapsayan “Mega Bağışçı Paketi”

Özel içeriklerden elde edilen gelirler COVID-19 ile mücadele kapsamında ilgili kuruluşlara aktarılacak. Söz konusu içerikler mağazada ‘Toplumsal Etki’ rozeti ile gösteriliyor. Şirket daha önce de salgın ile mücadele kapsamında 650 bin dolar bağış toplamıştı. Geçtiğimiz ay yapılan etkinlikte 48 saatlik Sezon Ortası Yayın Maratonu düzenlenmiş ve dünyanın dört yanından oyunculardan destek toplanmıştı.

Riot Games’in düzenlediği kampanya 23 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Şirketin kampanya ile ilgili yaptığı açıklamayı videodan izleyebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu