Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Riot ve Bitdeer Teksas’ta Yeni Bir Madencilik Tesisi Kurdu

Madencilik devleri Teksas kasabasında, alüminyum eritme tesisini dönüştürdü.
Riot ve Bitdeer Teksas’ta Yeni Bir Madencilik Tesisi Kurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin merkezli Bitmain’den çıkan bir madencilik firması olan Bitdeer ve ABD’nin önde gelen halka açık Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Riot Blockchain, Teksas’ın Rockdale kasabasındaki eski bir alüminyum eritme tesisinde barındırılan veri merkezlerini kullanmaya başladı.

Kasabanın alüminyum eritme tesisi Alcoa tarafından işletiliyordu ve 2008 yılında faaliyetlerine son vermişti. Tesis kendi alanında dünyanın en büyüğüydü. Rockdale, yalnızca 5.600 kişilik küçük bir kırsal kasaba olmasına rağmen, endüstriyel ölçekte madencilerin aradığı avantajları sağlıyor.

Kripto dostu politikacılar, yeniden kullanım için terk edilmiş endüstriyel altyapıya ev sahipliği yapan büyük araziler ve ucuz elektrik fiyatları sayesinde burayı tercih ediyor.

Rockdale Belediye Başkanı John King, yerel şebeke operatörü ile madenciler arasındaki ilişkiyi karşılıklı olarak faydalı olarak tanımlıyor. Başkan madencilerin düzenli olarak, boşa gidecek elektrik enerjisini tükettiklerini ve başka bir yerde enerjiye ihtiyaç duyulduğunda operasyonları anında kapatabileceklerini vurguladı.

Riot, bu yıl Bitcoin üretimini üç kattan fazla artırdı. Firmanın bu tesiste ayda 500 BTC’den fazla üretim gerçekleştirdiği tahmin ediliyor. Riot, tesisin 100.000 madencilik teçhizatına ev sahipliği yaptığını belirtiyor.

Teksaslı milletvekilleri, eyaletin Bitcoin madencilik faaliyetlerini artırmasını istiyor. Senatör Ted Cruz, madenciliği faaliyetlerinde, bölgeden çıkarılan doğal gazdan yararlanılması gerektiğini savunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu