Yatırım yapmaya başla!

Ünü Hızla Yayılan Ressam Böcek Binlerce Dolar Kazanıyor!

Böcek beslemek zaten yeteri kadar ilgi çekiciyken onun ressam olarak anılması, durumu daha da tuhaflaştırıyor. Karşınızsa eserleri binlerce dolara satılan resim aşığı fenomen böcek!
Ünü Hızla Yayılan Ressam Böcek Binlerce Dolar Kazanıyor!

İnternetin yeni gözdelerinden olan ressam böcek hakkında konuşmaya başlamadan önce onun türünden kısaca bahsedelim. Zira geyik böcekleri, bildiklerimize pek benzemiyor. Zira bilimsel adı Lucanus cervus olan geyik böcekleri, epey pahalı ve değerli bir tür.

Yaklaşık 20 santimetreik boyuyla dünyanın en büyük böcek türleri arasında da yer alan geyik böcekleri, Japonlar tarafından evcil hayvan olarak beslenmektedir. Ayrıca korkutucu görünümlerine göre tamamen zararsızlardır. Son olarak, Hayat Amanos Dağları’nda yaşayan bu böceklerin yüksek ücretler karşılığında satıldığını da ekleyelim. Evet, artık geyik böceklerini daha yakından tanıdığımıza göre ressam Spike’ın hikayesine geçebiliriz.

Fobisi olan pek çok kişinin değil dokunmak bakmaktan bile rahatsız olacağı Spike, internet aleminde oldukça seviliyor.

Spike, internet aleminde oldukça seviliyor.

Ressam böceğin kendine ait bir sitesi ve sosyal medya hesapları binlerce kişi tarafından takip ediliyor.

Hatta Spike’ın fotoğrafının basılı olduğu tişörtler hayranları tarafından kapış kapış satın alınıyor.

Try new things! You might just enjoy them.

Spike the Beetle (@spikethebeetle)’in paylaştığı bir gönderi ()

Geyik boynuzun andıran kıskaçları sayesinde kendisinden daha büyük nesneleri tutabilen Spike’ın tabloları için yüzlerce, bazen de binlerce dolar ödeniyor.

Resim konusunda ilerleyen Spike, boya kalemlerini bırakarak havuç ve pancar suyu gibi organik malzemelere geçti.

Bu arada Spike’ın evini, sevgilisi Sally ve Julius, Cleo, Momo isimli 3 böcek arkadaşıyla paylaştığını belirtelim. Sahibi Mandy Bryant da Spike’ı “O çok özel. Küçük bir böcek için birçok karakteri var.” sözleriyle tanımlıyor.

Ayrıca Spike’ın yaptığı resimlerden elde edeceği gelirin % 15’ini merkezi İngiltere’de bulunan geyik böceklerini koruma grubuna bağışlayacakmış. Ne diyelim, biz de nesli tehlikede olan bu türün korunmasını ve Spike’ın başarılarının devamını diliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum