Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Unutulmaz Strateji Serisi Red Alert Remastered ile Geri Dönüyor!

Strateji dendiğine akla ilk gelen oyunlardan birisi olan Red Alert, Remastered oyunu ile kendisini hatırlatmaya geliyor.
Unutulmaz Strateji Serisi Red Alert Remastered ile Geri Dönüyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Strateji oyunu tutkunlarının asla unutamadığı ve beğeniyle oynadığı oyunlardan birisi Red Alert serisi olmuştur. Özellikle 2000’li yıllarda fırtına gibi esen seri, büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştı. Oyunun yapımcısı olan şirket Westwood, 2003 yılında Electronic Arts ile yol ayrımına gelmişti. Şirketin çalışanlarınca kurulan Petroglyph Games, Red Alert serisine yeniden hayat vermeye hazırlanıyor.

Serinin en unutulmaz oyunları arasında Red Alert 1 ve 2 yer almakta. Ancak yaşanan son bir gelişme, serinin Red Alert Remastered olarak geri döndüğünü müjdeledi. Electronic Arts’ın yaptığı açıklama ile Command & Conquer serisinin remaster sürümleri Tiberian Dawn ile başlıyor.

Red Alert Remastered Duyuruldu

Red Alert Remastered Duyuruldu

Geçtiğimiz ay içerisinde Command & Conquer serisinin Remastered sürümlerini ile yeniden hayat bulacağına dair haberler yer almıştı. EA ise yaptığı açıklama ile konu ile ilgili somut adımların atılmaya başlandığını duyurmuş oldu. Şirket açıklamasında gerçek zamanlı strateji oyunlarını yeniden geliştireceğini belirtti.

Oyunun yapımcılığını ise Petroglyph Games üstlendi. Şirket daha önceki Red Alert’in geliştiricisi Westwood’un çalışanları tarafından kuruldu. Ekibin önde gelen isimlerinden ve şirket kurucularından Joe Bostic, 20 yıldan uzun bir aradan sonra yeniden Command & Conquer için bir araya geldiklerini müjdeledi.

Yeni Oyun Yerine Yenilenmiş Yapım

Yeni Oyun Yerine Yenilenmiş Yapım

Adından da anlaşılacağı üzere efsane strateji serisi Red Alert Remastered, daha önceki oyunların yenilenmiş hali olarak karşımıza çıkmış olacak. Bostic açıklamasında yeni bir oyun yapmaktansa yenilenmiş bir yapım için hazırlandıklarını belirtti. Yapımcılar oyunu yapmadan önce, Red Alert hayranlarının da sesine kulak vermeyi ihmal etmiyor.

Dolayısıyla oyuncuların orjinal seride neler olmasını istediklerini öğrenmek isteyen yapımcılar, 1995’in teknolojisi ile mümkün olmayan bazı özelliklere yeni oyunda rahatlıkla yer verilebileceği belirtiliyor. Oyunun resmi çıkış tarihi ile ilgili yapımcılardan somut bir açıklama gelmiş değil. Ancak Red Alert Mastered’in 4K çözünürlük desteğine sahip olacağı biliniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu