Yatırım yapmaya başla!

PUBG Toplam Satış Rakamları ile Battle Royale Oyunlar Arasında Başı Çekmeye Devam Ediyor

2017 yılında çıkışını yapan PUBG, geride bıraktığı üç yıl içerisinde satış rakamı ile 70 milyon rakamına ulaştı.
PUBG Toplam Satış Rakamları ile Battle Royale Oyunlar Arasında Başı Çekmeye Devam Ediyor

Oyun dünyası piyasaya çıkan yeni yapımlar ile hızlı büyümesini sürdürüyor. Son yıllarda Battle Royale türünde pek çok oyun bu rekabette kendisine yer bulmaya başladı. Bluehole tarafından geliştirile PUBG ise bu türe dair akla ilk gelen oyun olarak karşımıza çıkıyor. Sonrasında Fortnite, Apex Legends, Call of Duty: Warzone gibi oyunlar da PUBG’nin karşısına rakip olarak çıktı.

Kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşan bu oyunlar sürekli yeni özellikler ile güncelleniyor ve oyuncuların ilgisi canlı tutuluyor. PUBG ilk olarak 2017 yılında çıktı ve bir yıl içerisinde 50 milyon kişi tarafından satın alınmıştı. Şirketten yeni bir açıklama yapıldı ve bugün itibarıyla bu rakamın 70 milyona ulaştığı duyuruldu.

PUBG Büyümeye Devam Ediyor

PUBG Büyümeye Devam Ediyor

Hayatta kalma temalı oyun her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşmaya devam ediyor. PUBG Mobile’dan farklı olarak bu oyun ücretli olarak satın alınıyor ve tüm platformlardan erişilebilir durumda. PC, Stadia, Xbox ve PlayStation’da satışa sunulan oyun günlük aktif kullanıcı sayısıyla da dikkat çekiyor. PUBG’nin elde ettiği bu başarı her geçen gün karşısında yeni rakipler çıkmasına neden oluyor.

Geçtiğimiz günlerde Ubisoft, HyperScape adında yeni bir Battle Royale oyunu duyurmuştu. Halihazırda bu türe dair oynanan diğer oyunlar ile PUBG’nin işinin daha da zorlaştığını söyleyebiliriz. Activision’un geliştirdiği Call of Duty: Warzone ise kısa sürede büyük bir yükseliş kaydetti. Oyuna geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme gelmiş ve limit artırılmıştı. Bu güncelleme ile bir haritada 200 kişiye kadar oyuncu kozlarını paylaşabiliyor.

PUBG için 30 Temmuz tarihinde 8. sezon start alıyor. Yeni sezonda Sanhok haritası yenilenmiş yüzüyle oyuncuların karşısına çıkıyor. Harita tasarımsal olarak büyük bir değişim geçirdi ve bir takım yenilikler yapıldı. Sezonun test süreci PC’de 15 Temmuz’da, konsolda ise 20 Temmuz’da başlıyor. Resmi olarak çıkışı ise tüm platformlarda 30 Temmuz olacak. PUBG, PC için Steam platformunda bugün itibarıyla 87 TL ile satışa sunuluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum